• ZABAWA CHOINKOWA

• W ostatni piątek przed feriami 19 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa, która przyciągnęła dużo fantastycznie przebranych gości.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia, w którym zła Kozucha Kłamczucha oszukiwała swoją Gospodynię i straszyła zwierzęta mieszkające w lesie.
            Po inscenizacji zgromadzone dzieci wołały św. Mikołaja. Ten nie kazał długo na siebie czekać i przyjechał do naszych podopiecznych na rowerze. Za pomocą magicznej laski sprawdzał, które dzieci były grzeczne, a które nie do końca poprawnie zachowywały się w minionym roku. Jednakże każdy otrzymał od przybysza z Laponii słodki upominek. Następnie rozpoczęła się zabawa choinkowa na dużej sali gimnastycznej dla przedszkolaków oraz uczniów klas I- III, a dla starszej młodzieży tańce i konkurencje odbywały się na małej sali gimnastycznej.
            Przez całą uroczystość funkcjonowała szkolna kawiarenka oferująca ciasta, owoce, zapiekanki, herbaty i kawy. (B. Zalewski)

• KOCHAMY WAS!

• 15 stycznia w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość - Dzień Babcia i Dziadka.

Na początku goście obejrzeli przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu starszych uczniów naszej szkoły.  Następnie każda grupa przedszkolna i uczniowie z klas I-III zaprezentowali  się w części artystycznej, recytując wierszyki oraz śpiewając piosenki. Na finał wszyscy wychowankowie zaśpiewali  przybyłym gościom "Sto lat". Dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i prezenty. Odbyły się także konkurencje z obieraniem ziemniaków, zaplataniem warkocza: babcia wnuczce, malowanie paznokci: dziadek wnuczce. Na zakończenie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
            Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień pozostanie dzieciom i ich ukochanym babciom i dziadkom na długo w pamięci. (J.Koszyńska)

• ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT - PODSUMOWANIE AKCJI

• Jak co roku w okresie przedświątecznym organizowana była zbiórka karmy dla zwierząt. W tegorocznej zbiórce zebranych zostało kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt – kotów i psów. Z zebranej ilości zwierzaki ze schroniska dla zwierząt w Iławie na pewno będą miały prawdziwą ucztę. Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom za aktywny udział w akcji i zachęcamy do świadomej i odpowiedzialnej adopcji. Mnóstwo psiaków i kociaków czeka na swoje domy! (E. Wodzicka)

• KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

• Na początku grudnia został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Dzieci wraz z rodzicami miały za zadanie wykonać wybraną przez siebie techniką przestrzenną szopkę w dowolnych rozmiarach.
            ​​​​​​​Rodziny, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie wykazały się dużą inwencją twórczą i pomysłowością. Ogromny podziw wzbudziła różnorodność materiałów, z których wykonane zostały szopki: drewno, kartony, makaron, pianka montażowa itp. Spośród tak wielu pięknych i różnorodnych prac trudno było wybrać najładniejszą. Została więc podjęta decyzja, że każdy uczestnik, który przystąpił do konkursu jest zwycięzcą. Wszyscy otrzymali nagrody. Szopki zostały zabrane do domu, a niektóre zostały częścią dekoracji świątecznej w kościele. (E. Wojtkiewicz)

• ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

• Kolejne zadanie jakie czekało na uczestników projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” polegało na pokazaniu, jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki wpływ ma ruch i ćwiczenia na ogólny rozwój, sylwetkę i zdrowie człowieka.
            Przeprowadzone zajęcia składały się z kilku elementów: zabaw bieżnych, zabaw rzutnych, zabaw bieżno-zręcznościowych oraz zabawy uspokajającej. Najciekawsza w tych zajęciach była możliwość rywalizacji uczniów klasy pierwszej z zerówką. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały i z niecierpliwością czekają na kolejne etapy projektu. (E. Wojtkiewicz)

• PIECZENIE PIERNIKÓW W KLASIE III

• W poniedziałek 4 grudnia w klasie trzeciej zapachniało Świętami Bożego Narodzenia. W tym dniu w ramach przygotowań  do Kiermaszu Bożonarodzeniowego uczniowie dekorowali świąteczne pierniki. Pierniki i różnokolorowe lukry przygotowali rodzice, którym serdecznie dziękujemy za trud i poświęcony czas.
            Była to okazja do ukazania piękna świąt Bożego Narodzenia, poznania tradycji i zwyczajów świątecznych. Dzieci z wielką radością ozdabiały pierniczki. Pomysłów na najpiękniej udekorowane pierniki było bardzo dużo. Każde ciastko było inne, kolorowe, jedyne, wyjątkowe. Ta kulinarna praca zaowocowała nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami. Po zakończeniu pracy każdy mógł skosztować pierniczków, a resztę pięknie zapakowaliśmy i przeznaczyliśmy na Kiermasz Bożonarodzeniowy. (Bożena Graszkiewicz)