• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września 2022 roku  w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja głośnego czytania. Uczniowie wszystkich klas mogli posłuchać na lekcjach fragmentów książek  czytanych przez  nauczycieli i uczniów. Najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych odwiedziły bibliotekę i z wielką uwagą wysłuchały przygód Kici Koci,  wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz opowieści pt. „Fafik i futerał”. Wśród czytających były panie Dyrektor Hanna Ewertowska,  Dagmara Kowalewska, Barbara Dejna oraz  psycholog Anita Nidzworska.
                      Czytanie na głos  wpływa na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację.
            Akcję zorganizowała i przeprowadziła pani bibliotekarka. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali. (M. Jurkiewicz)

• "JABŁKO SMACZNE JEST I ZDROWE, UMYJ JE I JUŻ GOTOWE!"

•         Takie hasło towarzyszyło uczniom kl. III, którzy podczas odwiedzania wszystkich klas i grup przedszkolnych z koszami pełnymi pięknych jabłek częstowali nimi i zachęcali do spożywania owoców promując w ten sposób zdrowy styl życia. Ten najbardziej znany w naszym kraju owoc obchodzi swoje święto 28 września.Tego dnia oprócz promocji zdrowia, podczas zajęć plastyczno- technicznych dzieci wykonały również pracę  związaną z tematyką  Święta Jabłka.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, którzy włączyli się w obchody tego święta podarowując piękne jabłuszka.(S. Drzymalska)

• DZIEŃ ZIEMNIAKA

• Piątek 23 września, poza wyborami do rady samorządu uczniowskiego, obfitował też w atrakcje na świeżym powietrzu.
            Korzystając z pięknej pogody pierwszego dnia astronomicznej jesieni zorganizowano w szkole Dzień Ziemniaka. Uczniowie naszej szkoły mogli miło spędzić czas poza jej murami i skosztować pyszne pieczone ziemniaki prosto z ogniska. Zapraszamy do galerii, aby obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia. (B. Zalewski)

• WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

• 23 września w naszej szkole odbyły się wybory do rady samorządu uczniowskiego.
            Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, której kulminacyjnym punktem było zaprezentowanie się trójki kadnydatów wraz z programem wyborczym na forum całej społeczności szkolnej. Korzystając z dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, jakim niewątpliwie jest demokracja, uczniowie podjęli decyzję o wyborze własnych przedstawicieli poprzez głosowanie. Następnie głosy zostały przeliczone przez komisję wyborczą, składającą się z przedstawicieli klas IV- VIII. Oto wyniki wyborów:

Przewodniczący rady samorządu uczniowskiego- Oliwier Rudnik kl. VI
            Zastępca przewodniczącego- Maja Bartkowska kl. VIII
            Sekretarz- Marika Kasprowicz kl. VI

Opiekunkami samorządu zostały panie Bożena Graszkiewicz i Marzena Jurkiewicz, a Rzecznika Praw Ucznia Bartłomiej Zalewski. (B. Zalewski)

• Dzień Jabłka

• 28 września w Oddziałach Przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Jabłka. Z tej okazji przedszkolacy ubrali się na czerwono. Już od samego rana w każdej grupie przedszkolonej na dzieci czekało mnóstwo atracji. Dzieci układały owocowe puzzle, wyklejały obrazki jabłek oraz lepiły i malowały jabłka przy pomocy masy solnej. Od uczniów klasy III otrzymały witaminowe prezenty- jabłka. Świętowaniu nie było końca!! (D. Pogoda)

• NAKRĘTKI ZBIERAMY- KSAWEREMU POMAGAMY

• Nasza szkoła wkręciła się w pomaganie uroczemu dziecku jakim jest Ksawery Markowski. Chłopiec, który mieszka w pobliskiej wsi Zajączkowo Lubawskie urodził się z Zespołem Downa. Ksawery obecnie ma 2 lata i 5 miesięcy. Chłopiec nie chodzi, nie mówi, a oprócz tego zmaga się z wybiórczością pokarmową, co wiąże się z nadwrażliwością dotykową w jamie ustnej. Rodzice Ksawcia walczą o lepsze jutro dla swojego synka. Jedną z form pomocy jest udział dziecka w turnusie rehabilitacyjnym. Aktywność podczas takiego turnusu pozwala zminimalizować skutki zaburzeń czucia głębokiego, rozwijać sprawność motoryczną, a zajęcia z zakresu integracji sensorycznej poprzez zabawę uczą Ksawerego porozumienia z otoczeniem. Do dzisiejszego dnia chorobie chłopca towarzyszy wiele współistniejących schorzeń między innymi: obniżenie napięcia mięśniowego, zaburzenie czucia głębokiego, częściowa niedrożność dwunastnicy, alergia pokarmowa i wziewna oraz niedoczynność tarczycy. (E. Wodzicka)

Kontakt do Rodziców Ksawerego: 510 572 339

DOŁĄCZ DO NAS!!! ZAMIEŃMY NAKRĘTKI NA TURNUS REHABILITACYJNY DLA KSAWEREGO

• WYJĄTKOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,
            że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
            od najmłodszego, aż po starszaka,
            wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Święto zostało ustalone, by podkreślić, jak ważna jest edukacja przedszkolna, która wpływa na rozwój i edukację dziecka od najmłodszych lat.

W tym dniu  na nasze dzieci czekały niespodzianki i wiele atrakcji. Wspólne tańce, zabawy , konkursy, bajki oraz słodkości sprawiły wiele radości. Życzymy wszystkim przedszkolakom samych słonecznych dni i mnóstwa przygód oraz ciekawych doświadczeń.(E.Chechłowska)

• DZIEŃ KROPKI

15 września grupy przedszkolne w Sampławie świętowały Dzień Kropki. Święto poświęcone dziecięcej kreatywności i dobrej zabawie. Dzieci przyszły  ubrane w strojach w kropki. Na początku zapoznały się z historią małej Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce uwierzyła w siebie. Dzieci tworzyły prace plastyczne, gdzie motywem przewodnim były kropki, kropy , kropeczki. Maluszki wyszukiwały kropki w sali, a także wypełniały obrazki . Był to wspólnie spędzony czas na dobrej zabawie.(J.Koszyńska)