• STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW W GMINIE LUBAWA

• Na Sesji Rady Gminy (30 maja 2022 r.) uczniowie z gminnych szkół, którym przyznano stypendia za wysokie wyniki w nauce lub w sporcie odebrali nagrody. Gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz upominki wyróżniającym się uczniom przekazali: wójt Tomasz Ewertowski oraz przewodniczący Rady Gminy Jan Laskowski.

Z siedmiu szkół  stypendium za wyniki osiągnięte w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 otrzymało łącznie 20 uczniów (11 stypendiów za osiągnięcia sportowe oraz 9 stypendiów za wyniki w nauce). Uczniów, którzy wyróżnili się w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 poznamy jesienią.

Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły, którym przyznano stypendia za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe za I semestr roku szkolnego 2021/2022 to:

Stypendia za wyniki w nauce:

Julia Leliwa kl. VIII

Piotr Kowalewski kl. VIII

Stypendia za  osiągnięcia sportowe:

Bartosz Zakreta  kl. VIII

Maja Bartkowska kl. VII

Oliwia Labicka kl. VIII  (niestety nieobecna w dniu uroczystości).

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i życzymy jeszcze większych sukcesów.

Źródło - zdjęcia e-lubawa

• KONFERENCJA NAUKOWA "ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM- PRZESTRZEŃ PAŃSTWOWA, DYPLOMATYCZNA I REZYDENCJONALNA"

• Uczniowie naszej szkoły w dniu 19 listopada uczestniczyli w konferencji naukowej poświęconej Zamkowi Królewskiemu w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym.
            Dzięki internetowi nasi podopieczni mogli zobaczyć jak wygląda konferencja naukowa prowadzona przez uznanych i cenionych polskich historyków, a także dowiedzieć się na czym polegała prezydentura w latach 1922- 1939. Poznali też sylwetki 2 polskich prezydentów: Gabriela Narutowicza i Stanisława Wojciechowskiego. (B. Zalewski)