Za nami dwa tygodnie zajęć w przedszkolu. Wszystkie dzieci świetnie przeszły adaptacje dlatego wzięliśmy się do pracy. A co robiliśmy można zobaczyć w galerii zdjęć. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne ale także zabawy na placu zabaw czy boisku. W tym tygodniu pracowaliśmy na tematem bezpieczeństwa na drodze. Uczyliśmy się przechodzić na drugą stronę jezdni przy pomocy sygnalizatora świetlnego oraz na samym przejściu dla pieszych. Poznaliśmy podstawowe znaki drogowe, wybraliśmy się na wycieczkę w poszukiwaniu znaków drogowych. Świetnie się bawiliśmy (E. Butowska)
CO SŁYCHAĆ U 4 I 5 LATKÓW?
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Uprzejmie informuję, iż w związku z konieczności zachowania reżimu sanitarnego rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie przebiegało w następujący sposób
- Rok szkolny rozpoczynamy 1 września 2020r.
- Godz. 8.00 – msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Sampławie (dla chętnych).
- Godz. 9.00 - spotkania uczniów klas II-VIII z wychowawcami w przydzielonych klasach (nie będzie spotkania ogólnego). Prosi się rodziców, aby w tym czasie nie wchodzili na teren szkoły.
- Na uczniów klasy I wychowawca będzie czekać przy głównym wejściu do szkoły.
- Dowożenie uczniów rano, tak jak dotychczas. Odwożenie po rozpoczęciu roku szkol. około godz. 10.00.
- Dodatkowo dnia 1 września odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (maseczka i rękawiczki) w przydzielonych klasach:
- Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych godz. 15.00
- Rodzice uczniów klas I – III godz. 16.00
- Rodzice uczniów klas IV – VIII godz. 17.00
- Osoby wchodzące do budynku szkoły zobowiązane są do dezynfekcji rąk.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Hanna Ewertowska
KONSULTACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
Informujemy, że dnia 27 i 28.08. 2020 tj. czwartek i piątek w godz. 13 - 15 w salach przedszkolanych odbędą się spotkania z Wychowawcami Odziałów Przedszkolnych odnośnie funkcjonowania Nowego Roku Szkolnego 2020/ 2021, będzie można się zapoznać z przepisami i zobaczyć salę przedszkolną. Rodzic w maseczce lub przyłbicy z dezyfekowanymi rękoma. Zapraszamy Rodziców z Dziećmi. (E. Butowska)
WYPRAWKA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH
Wyprawka dziecka do Oddziału Przedszkolnego w Sampławie
- Kapcie (w szatni)
- Rzeczy na przebranie (majki, skarpetki, spodnie, bluzka) – pozostawione w szatni w worku
- Chusteczki higieniczne w kartoniku, ręczniki papierowe 2 szt.(w razie braku poprosimy o dokupienie)
- Zeszyt 16 kartkowy lub notes do informacji szkolnych
- Kredki Bambino ołówkowe 12 szt.
- Klej w sztyfcie 1 szt., nożyczki szkolne (z zaokrąglonymi końcami), pędzelek do farb
- Teczka do prac na gumkę podpisana
Dodatkowe informacje:
- Herbata w szkole od października, do tego czasu dzieci przynoszą swoje picie w bidonach lub butelkach
- Składka na komitet 40 zł od rodziny na rok
- Ubezpieczenie do końca września (ok.30zł)
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Piątek 26 czerwca 2020 r. był ostatnim dniem roku szkolnego 2019/2020.
Był to wyjątkowy czas. Ze względu na pandemię i naukę zdalną uczniowie, ich rodzice jak i nauczyciele znaleźli się w niespotykanej dotąd sytuacji. Zakończenie roku szkolnego również było nietypowe. Uroczystość była przygotowana i przeprowadzona przez uczniów klasy VIII. Wzięli w niej udział absolwenci, ich rodzice i pracownicy szkoły. Mimo skromnej liczby uczestników było mnóstwo podziękowań, gratulacji, pożegnań, uświetnionych śpiewem Oliwii Jurkiewicz. Całość uroczystości przebiegła z poszanowieniem zasad sanitarnych. (B. Zalewski)
KAMIENICA EKOLOGICZNA
W celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku" powstaje na terenie przyszkolnym kamienica ekologiczna.
Do tej pory korzystaliśmy z kamienicy położonej na posesji mieszkańców wsi Sampława, znajdującej się niedaleko szkoły. Miejsce to zdobią różne, nieduże skały, głównie granity i piaskowce. Kamienica cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, ich rodziców i społeczności lokalnej.
Nasze działanie ma wymiar edukacyjny. Przed budynkiem, w miejscu mało atrakcyjnego trawnika rozpoczęliśmy tworzenie kamienicy ekologicznej. Teren jest niewielki, więc zależy nam, aby go optymalnie wykorzystać. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i ich rodziców w najbliższym czasie teren ten zmieni się nie do poznania. Dzięki temu osoby obserwujące to miejsce będą miały szansę zapoznać się z różnorodnymi głazami, rozpoznawać podstawowe skały oraz doskonalić umiejętności związane z właściwym ich nazewnictwem. Z dumą prezentujemy to, co do tej pory udało nam się stworzyć. Mamy jednak świadomość, że to nie koniec naszej pracy. W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy nasze otoczenie wzbogacić o elementy, które pozytywnie wpłyną na jego walory edukacyjne, funkcjonalność i szeroko pojętą estetykę. Mamy nadzieję, że wszystkie nowopowstałe obiekty dopełnią to, co zrobiliśmy do tej pory. (B. Zalewski)
SZKOLNY OGRÓD DYDAKTYCZNY W SAMPŁAWIE
Dzięki wysiłkowi całej społeczności szkolnej powstał Szkolny Ogród Dydaktyczny w Sampławie.
Cel ten został osiągnięty poprzez pracę składającą się z kilku etapów. Najpierw przeprowadzone zostały poszukiwania głazów narzutowych na miedzach i żwirowniach w naszej okolicy. Następnie przygotowano teren przy szkole, na którym miało powstać lapidarium. Miejsce to wyłożono geowłókniną, na którą wysypano żwir. Dzięki wspaniałomyślności właścicieli okolicznych żwirowni głazy zostały przetransporotwane do naszej placówki i ustawione w odpowiednim miejscu, a uczniowie umyli je. W działania zaangażowali się pracownicy szkoły, uczniowie, ich rodzice i społeczność lokalna. To jeszcze nie koniec prac ze szkolnym lapidarium, ponieważ w przyszłości zostaną ustawione tabliczka informacyjna i tabliczki z nazwami głazów narzutowych. Uroczyste otwarcie lapidarium zostało przewidziane na początek roku szkolnego 2020/2021. Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku". (B. Zalewski)
ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
We współpracy uczniów oraz pracowników szkoły powstała ścieżka sensoryczna. Praca przy jej tworzeniu umożliwiła integrację uczniów, poprawiła pracę w grupie, rozwinęła zmysły oraz stała się miejscem do kreatywnego spędzania czasu.
Zbudowana jest ona z odcinków wyłożonych różnorodnym materiałem. Granice tych odcinków wyznaczają ułożone w sposób symetryczny kostki brukowe. Pierwszy odcinek wysypano piaskiem, następny korą, szyszkami, żwirem ,drobnym kruszywem ,gryzem drzewnym i drobnymi kamieniami. Dzięki takiej budowie ogród stanowi nieocenioną pomoc dydaktyczną pozwalającą w łatwy i przystępny sposób zapoznać uczniów z elementami przyrodniczymi właściwymi najbliższej okolicy.
Ścieżka sprawia, że nabywanie nowych wiadomości i umiejętności staje się dla dziecka przyjemnością i świetną zabawą. W okresie wiosenno- letnim została wkomponowana w naturalne otoczenie obok krzewów zielonych. Ścieżka jest dostępna dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz dzieci przychodzących pod opieką rodziców. Dzięki realizacji projektu dzieci otrzymały szansę na lepszy rozwój- kształtowanie wrażliwości wszystkich zmysłów. Pomaga również w różnicowaniu i porządkowaniu wszelkich wrażeń i bodźców , które dostarcza mu środowisko. Dodatkową atrakcją jest spacer z zamkniętymi oczami po wysypanej różnymi materiałami Ścieżce Zmysłów, która pozwala poprzez doznania i zabawę rozwijać ludzkie zmysły. Uczniowie, aby w pełnie skorzystać ze ścieżki, muszą zdjąć obuwie i przespacerować się po niej boso. Niewątpliwie taki spacer jest dużą atrakcją łączącą przyjemne z pożytecznym.
Stworzenie ścieżki sensorycznej jest działaniem w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku". (B. Zalewski)
ZAKĄTEK RUSTYKALNY
Nasza szkoła pod patronatem Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli zrealizował projekt "Zakątek rustykalny". Jego celem była aktywizacja uczniów i lokalnej społeczności na rzecz rozwoju własnej miejscowości, zadbania o jej otoczenie oraz docenianie wartości terenów zielonych.
Praca została poprzedzona przeprowadzeniem w szkole konkursu plastycznego "Najładniejszy ogród rustykalny", w ramach którego uczniowie zgłosili swoje prace, a najładniejsze z nich zostały nagrodzone. Pierwszym etapem prac było wytyczenie nowego obszaru pod wiejski zakątek i pozbycie się dotychczasowej roślinności. Następnie posadzono rośliny nieco zapomniane (malwy, irysy, rumianki, konwalie, niezapominajki, floksy, stokrotki i łubiny), aby zwrócić uwagę jak jest to ważne z przy dużej obecnie ekspansji gatunków obcych. Wzbogacenie ogrodu o nowe gatunki sprzyja zachowaniu bioróżnorodności. Prace odbyły się przy pomocy pracowników szkoły, uczniów oraz ich rodziców.
Chcemy, aby nasz ogród był miejscem, w którym dzieci i młodzież będą pogłębiały swoją wiedzę przyrodniczą. Ten fragment żywej przyrody ma wdrażać uczniów do samodzielnego obserwowania, badania, eksperymentowania i praktycznego działania. Poprzez bezpośredni kontakt z roślinami, uczniowie wyrabiają w sobie poczucie więzi z przyrodą i uświadamiają sobie zależność człowieka od środowiska, w którym żyją. Zakątek roślin rustykalnych, charakteryzuje się swojskim klimatem jest również doskonałym miejscem do odprężenia podczas przerw. Obecność dużej ilości roślin w ogrodzie przyczyni się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Nowy zakątek uatrakcyjnił nasz ogród i na pewno podniesie poziom edukacji ekologicznej. Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku".(B. Zalewski)
ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW
W celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku" odbył się w szkole konkurs fotograficzny "Zdrowie na talerzu" skierowany do uczniów klas V- VIII oraz konkurs plastyczny "Jedz owoce i warzywa to na zdrowie dobrze wpływa" przeznaczony dla uczniów klas I- IV.
Wszystkie nadesłane prace zostały nagrodzone. Z powodu obostrzeń sanitarnych, ktorych przyczyną jest pandemia, nagrody zostały wręczone kameralnie przez wychowawców w klasach. (B. Zalewski)
KOLOROWY TYDZIEŃ W PRZYDOMOWYCH OGRÓDKACH WARZYWNYCH
Miesiąc czerwiec był wyjątkowy dla naszych najmłodszych wychowanków. W tym czasie przedszkolaki oraz uczniowie klas I- IV brali udział w akcji "Kolorowy tydzień w przydomowych ogródkach warzywnych".
Polegała ona na tym, że uczniowie razem z rodzicami zakładali przy domu ogródki owocowo- warzywne. Następnie przesyłali do szkoły zdjęcia przedstawiające jak pracują w tychże ogródkach oraz przedstawiające ich kolorowy tydzień związany z warzywami i owocami. Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku". (B. Zalewski)
INSTRUMENTY MUZYCZNE
Muzyka to nie tylko śpiew, słuchanie, tańczenie, to również instrumenty, dzięki którym wybrzemiewa melodia. Do "muzykowania" wcale nie trzeba wizyty w sklepie. Można utworzyć domowe instrumenty z tego, co mamy w domu świetnie spędzając przy tym czas.
Uczniowie klasy III wykonali bardzo ciekawe instrumenty muzyczne. Powstały one z recyklingu i innych materiałów wtórnych i nie tylko, które zostały wykorzystane do pracy. Gitara, tamburyno, grzechotka, akordeon, bębenki i piszczałki to pomysły dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii. (E. Chechłowska)
"ŚMIETNIK W MOJEJ GŁOWIE"
W ramach zajęć z wychowawcą emitowano uczniom klas I- VIII serię filmów pt. "Śmietnik w mojej głowie".
Część z nich została obejrzana jeszcze w ramach tradycyjnych lekcji stacjonarnych, a część w ramach nauki zdalnej. Po filmie odbywała się dyskusja, aby uczulić dzieci na kwestię zdrowego odżywiania, ekologicznej żywności, ekologicznego rolnictwa, aktywnego trybu życia, nieuleganiu reklamom oraz zwracania uwagi dzieci na skład produktów żywnościowych. Celem akcji było wypracowanie w naszych wychowankach właściwych nawyków żywieniowych, higienicznych i kulturalnych oraz uświadomienie zależności między prawidłowym stylem życia a zdrowiem człowieka. Przedsięwzięcie było też realizowane w ramach zadań podjętych w konkursie "Szkoła Przyjazna Środowisku". (B. Zalewski)
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Serdecznie zapraszamy uczniów klas V- VIII do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym pt. : "Zdrowie na telerzu".
Zasady konkursu:- konkurs polega na zrobieniu zdjęcia zdrowej potrawy i opisu jej wykonania (zdjęcie zdrowej potrawy i przepis)
- format A4 (po jednej stronie zdjęcie w formacie A4, po drugiej stronie nazwa potrawy i przepis- może być również w formacie zdjęć+ opis)
- fotografie powinny zawierać metryczkę z tyłu pracy (imię, nazwisko i klasa)
- maksymalna ilość prac zgłoszonych do konkursu: 3 sztuki.
- zdjęcia będą oceniane według następujących kryteriów: zgodność z tematem, kreatywność, estetyka
- wszelkie pytnia i prace konkursowe prosimy przesyłać drogą elektroniczną do 15 czerwca 2020 roku pod następujące adresy: labram@interia.pl (Lena Abramczyk) agnieszkafert@interia.pl (Agnieszka Fert- Krasula)
KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I-IV
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie pt. "Jedz owoce i warzywa to na zdrowie dobrze wpływa"
- Celem konkursu jest promowanie spożywania warzyw i owoców.
- Technika: przestrzenna praca plastyczna 3D z użyciem różnorodnych dostępnych materiałów w FORMACIE A3.
- Do pracy należy dołączyć metryczkę (imię, nazwisko, klasa).
- Zdjęcia wykonanych prac konkursowych należy przesyłać na adresy e-mailowe ( Agnieszka Fert- Krasula: agnieszkafert@interia.pl lub Lena Abramczyk: labram@interia.pl) do 12 czerwca 2020 r.
- Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, kreatywność, estetyka.
- Zapytania dotyczące konkursu oraz zdjęcia prac prosimy kierować pod adresy e-mailowe: agnieszkafert@interia.pl i labram@interia.pl
- Organizatorki konkursu: p. Lena Abramczyk i p. Agnieszka Fert- Krasula.
LAURKA DLA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
18.05.2020 r.
NIE LĘKAJCIE SIĘ!
18 maja obchodzimy 100. Rocznicę Urodzin Papieża.
W normalnych okolicznościach w szkole trwałyby przygotowania do akademii z tej okazji. Jednak obecna sytuacja zmusiła nas abyśmy ten dzień obchodzili w domu. Niech, zatem ta rocznica zmobilizuje nas do modlitewnej wdzięczności za dar Ojca Świętego Jana Pawła II i będzie zaproszeniem do pójścia drogą, którą ciągle nam wskazywał.
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
Jan Paweł II
Poniżej dołączamy linki do wirtualnej podróży śladami Jana Pawła II.(M. Jurkiewicz)
ZA OKNEM WIOSNA
Za oknem wiosna, dni dłuższe, a słońca coraz więcej. Niestety, sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie pozwala nam w pełni cieszyć się urokami tej pięknej pory roku. Wszyscy jesteśmy zmuszeni do przebywania i pracowania w zaciszu domowym. Podczas zdalnej nauki oddziały przedszkolne (3- 4 latki, 5- latki, 6- latki) oraz uczniowie klas I- III wykonywali prace plastyczne o różnej tematyce, różnymi technikami, używając wielorakich przyborów plastycznych. Właśnie w ten sposób można spędzać czas wolny, niekiedy odkrywając swoje niebywałe talenty plastyczne. Otaczająca nas aura była przewodnim tematem zajęć plastycznych. Uczniowie wykonywali kwitnące sady, wiosenne kwiaty oraz jak aktywnie można spędzić czas wypoczywając. Podczas prac zostały wykorzystane przedmioty z recyklingu, wiedza zaczerpnięta z książek i podręczników, ale przede wszystkim wyobraźnia i pomysłowość uczniów. Prace można oglądać w albumie fotograficznym. (Ewa Chechłowska)
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłosił komunikat z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku.
Wynika z niego, iż egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020r.
Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca 2020r.. Wyniki egzaminu oraz zaświadczenia ósmoklasiści poznają do 31 lipca 2020r.
Kształcenie na odległość - kontynuacja
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.
Podstawa prawna:
Rozporzadzenie_Ministra_Edukacji_Narodowej_z_dnia_24_kwietnia_2020_r._zmieniajace_rozporzadzenie.pdf
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie