Przywróć naszą Ziemię! webinarium dla młodzieży

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, kontynuując cykl wirtualnych spotkań dotyczących ochrony klimatu, zaprasza uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w webinarium, którego premiera obędzie się w Światowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia, o godzinie 12:00, na stronie www.lekcjezklimatem.pl opublikowane zostaną wykłady i warsztaty dla młodzieży, które mogą stanowić punkt wyjścia do dyskusji o klimacie podczas prowadzonych przez Państwa zajęć lekcyjnych.

Program webinarium to dwa bloki:

Wykłady:

„System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)

„Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

Warsztaty praktyczne:

Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;

Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody.

Zachęcamy Państwa do zaangażowania młodzieży szkolnej do udziału w webinarium. Rekomendujemy możliwość wykorzystania wydarzenia podczas prowadzonych przez Państwa zajęć w jednej z dwóch poniższych form

• podczas zajęć grupowych, na dwóch połączonych godzinach lekcyjnych bądź
    • jako indywidualną pracę domową dla chętnych, polegającą na przykład na streszczeniu webinarium i przekazaniu wiedzy przez ucznia całej klasie.

Niech to będzie nasz wspólny wkład w działania na rzecz naszej Ziemi!

Mamy także nadzieję, że pierwsze, kwietniowe webinarium dla nauczycieli spełniło Państwa oczekiwania.

Przypominamy, że już niebawem kolejne webinary.  Możecie Państwo mieć wpływ na ich treść, wypełniając ankietę pod adresem www.lekcjezklimatem.pl

Zapraszamy do udziału! Ministerstwo Klimatu i Środowiska

• Udział w projekcie  ekologiczno - charytatywnym

Samorząd Szkolny  i Szkolne Koło Wolontariatu  zapraszają do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „ Zbieramto w szkole”. Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne m.in. baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe czy puszki aluminiowe. Dzięki temu mniej odpadów zanieczyszcza naszą planetę., a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.