• DESERKI I ZAJĘCIA SPORTOWE U 6-LATKÓW

• Przedszkolaki z grupy 6 – latków podczas zajęć kulinarnych przygotowywały chłodzące deserki z galaretki, pianki oraz śnieżki.

Na początku dzieci przygotowywały galaretki, rozpuszczając je w wodzie. Następnie stworzyliśmy różową piankę z połączenia galaretki i śnieżki. Na koniec wszystkie kolorowe deserki trafiły do chłodzenia w lodówce. Po schłodzeniu każdy kroił galaretkę i piankę w kosteczkę, następnie ubijaliśmy śnieżkę. Każde dziecko samo decydowało, jak będzie wyglądać jego deserek, wybierając kolor galaretki oraz dodatków. To był smakowity dzień. Wszystkie deserki były pyszne – tylko palce lizać.
            Podczas zajęć sportowych dzieci pokonywały tor przeszkód, ćwicząc zwinności, gibkość oraz utrzymanie równowagi. (E. Butowska)

• DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

• Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

(Wisława Szymborska)

8 maja każdego roku (od roku 1985, kiedy Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ustanowiło to święto) obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym dniu dzieci z grup przedszkolnych i klasy I odwiedziły bibliotekę szkolną. Serdecznie dziękuję za życzenia i piękne laurki.

• PIASKOWA MAGIA

• 6 maja grupy przedszkolne 5 i 6-latków wyruszyły w niezwykłą podróż do Kinoteatru w Iławie. Tam czekał na nie spektakl malowany piaskiem, inspirowany baśnią H.Ch. Andersena pt. ,,Królowa Śniegu”, w wykonaniu Piaskowej Magii.

Dzieci zostały oczarowane obrazami, które opowiadały historię wielkiej przyjaźni między bohaterami: Kajem i Gerdą. Pełen magii występ pozwolił maluchom na chwilę zapomnieć o rzeczywistości i przenieść się w świat baśni, gdzie niezwykłe efekty pokazu piaskiem wywołały na nich ogromne wrażenie.
            Po spektaklu przedszkolacy wyruszyły  do sali zabaw Bam Bam, gdzie czekały na nie liczne atrakcje, w tym basen z kulkami, trampoliny i zjeżdżalnie. To było prawdziwe szaleństwo radości i zabawy! To był naprawdę wspaniały wyjazd integracyjny, pełen nowych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. (J.Koszyńska)

• BIAŁO- CZERWONA INACZEJ

• Z okazji świąt majowych klasa IA postanowiła w nietypowy sposób uczcić barwy narodowe, przygotowując deserki w kolorze polskiej flagi. (E. Wojtkiewicz)

• ŚWIĘTA MAJOWE

• We wtorek 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
            Uroczystość przedstawili uczniowie klasy IV wraz z chórem, a nad przygotowaniem jej czuwali pani Sylwia Drzymalska oraz panowie Sławomir Sieński i Bartłomiej Zalewski. W trakcie uroczystości nasi podopieczni przypomnieli jak istotna dla nas Polaków jest ojczyzna oraz jak bardzo wyjątkowym i przełomowym było uchwalenie ustawy rządowej 3 maja 1791 roku. Monologi i recytacje przeplatane pieśniami patriotycznymi namawiały też do wywieszenia flagi państwowej na własnych domach.