KSIĄŻKA NAJLEPSZYM PREZENTEM!
Nasza biblioteka zaprasza na " Kiermasz Książek", który zorganizowano w szkolnej czytelni. Proponujemy naszym uczniom sprawić sobie i najbliższym świąteczny prezent.
Oferujemy książki o różnej tematyce. Zaletą kiermaszu są książki w atrakcyjnej cenie. (M.Jurkiewicz)
ANDRZEJKI W KLASIE I
6Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem.
Uczniowie klasy pierwszej świetnie bawili się i z zaciekawieniem słuchali tradycji związanych z wieczorem andrzejkowym. Dzięki przygotowanym przez Panią Sylwię i Panią Bożenkę wróżbom, rekwizytom i zabawom najmłodsi mogli poczuć magię Andrzejek.
Święto to obchodzi każdy z nas, niezależnie od wieku. Dzieci uwielbiają wróżby andrzejkowe, takie jak lanie wosku, odmierzanie butów czy zabawę w " z kim będę w przyszłości”.
POWSTAŃCY WARSZAWSCY - PAMIĘTAMY!
W październiku i listopadzie nasi uczniowie brali udział w ogólnopolskiej kampanii BOHATERON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Podczas zajęć uczniowie zrealizowali projekt BohaterOn w Twojej Szkole 2021. Uczniowie klas I-III po obejrzeniu przedstawienia kukiełkowego pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” rozmawiali o tym, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Starsze dzieci natomiast poznały historię pana Stanisława i wraz z nim przeniosły się w czasie do Powstania, by zrozumieć, czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Przejmujące słuchowisko pt. „Mały roznosiciel nadziei” wywarło na nich ogromne wrażenie. Uczniowie klas 7-8 zapoznali się z odcinkiem programu „Co za historia” poświęcony Powstaniu i na je
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U MALUSZKÓW
25 listopada maluszki w Sampławie obchodziły ważne święto „Dzień Pluszowego Misia ".
Pluszak to ulubiona zabawka każdego dziecka, do której można się zawsze przytulić. Dzieci tego dnia przyniosły bajeczki o Misiach. Nie brakowało piosenek o tematyce misiowej, wierszy, a także tańców. Odbyły się konkurencje, w których każdy mógł przejść po misiowych śladach. Chętne maluszki mogły spróbować misiowego przysmaku- miodku. Ostatnim zadaniem dla dzieci było wspólne pokolorowanie plakatu Misia oraz Maszy i niedźwiedzia. Pod koniec świętowania odbył się wspólny poczęstunek. Był to dzień pełen uśmiechu, radości i dobrej zabawy. (J. Koszyńska)
NASZ PLUSZOWY PRZYJACIEL
W tym dniu bohaterami byli nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu. Tego dnia na zajęciach była Pani z Biblioteki Pedagogicznej w Iławie oraz Pani Marzena Jurkiewicz z naszej biblioteki szkolnej, które w ciekawy sposób zachęcały do czytania książek. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle korzystając z tablicy interaktywnej, tańczyły i śpiewały. Wykonały również ciekawe prace plastyczne z misiem w roli głównej.(S.Drzymalska)
DZIEŃ MISIA U 4 - 5 - LATKÓW
„Miś jest mały i puchaty.
Miś jest fajny i kudłaty.
Miś jest gruby jak ta kula.
Misia zawsze się przytula.”
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione Misie, każdy przedstawił nam swojego przyjaciela. Na Nasze przedszkolaki czekało jeszcze wiele atrakcji m.in. składanie obrazków z części, ułożenie od najmniejszego do największego. Podczas zadania plastycznego dzieci przygotowywały Misie z kolorowych pasków papieru. Dzieci smakowały również Misiowy przysmak zjadając go bez użycia rąk. W tym radosnym dniu odwiedziła nas również Pani z Biblioteki Pedagogicznej z Iławy- przedstawiając tematykę Misiową. Na koniec każde dziecko otrzymało Balon w kształcie Misia. To była świetna zabawa. (E. Butowska).
KARTKI ŚWIĄTECZNE
24 listopada 2021 roku odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów w ramach projektu KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH w Sampławie. Tym razem wspólnie z paniami z KGW uczniowie klasy VIII robili śliczne kartki bożonarodzeniowe. Bardzo dziękujemy paniom za zaangażowanie i super zajęcia. Warsztaty odbywają się w ramach konkursu "NOWEFIO - WARMIA MAZURY LOKALNIE 5". (B. Dejna)
WYCIECZKA DO CENTRUM REKREACYJNO-SPORTOWEGO HULLO W FIJEWIE
25Dnia 24 listopada 2021 roku uczniowie klas I oraz III pojechali na wycieczkę do Rodzinnego Centrum Integracyjnego Hullo w Fijewie.
Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna sala zabaw składająca się z labiryntu, zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, trójpoziomowego toru przeszkód i ścianki wspinaczkowej. Po wspaniałej zabawie dzieci miały przerwę na pyszny obiad. Po jedzeniu uczniowie obejrzeli film w kinie sferycznym, grali w gry w wirtualnej rzeczywistości, zmierzyli się z wyzwaniami pokoju laserowego, a także uczestniczyli w zajęciach w chemicznym laboratorium doświadczalnym. Wspólnie spędzony czas integrował uczniów, a zabawy w sali zabaw rozwijały ich ogólną sprawność fizyczną. Był to dzień pełen uśmiechu oraz wesołej zabawy.
PACHNĄCE MYDEŁKA
Dziś dzieci z grupy 5-6 latki gościły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sampławy, które wspólnie z przedszkolakami zrobiły mydełka. Każdy uczestnik wybrał sobie foremkę oraz figurkę, którą „ukrył” w mydełku. Gliceryna zamieniła się w płynną i kolorową masę o pięknym zapachu gumy balonowej. Każdy z niecierpliwością czekał na gotowe formy, które panie pięknie zapakowały a dzieci zabrały zrobione przez siebie mydełko do domu. Dziękujemy bardzo paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za zaangażowanie i zorganizowanie bardzo ciekawych i uczących zajęć.(E. Chechłowska)
KOLOROWE KREDKI
W poniedziałek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Jest to to jeden z najbardziej kolorowych dni w przedszkolu. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Kredki to przede wszystkim świetna zabawa! Na wstępie dzieci poznały różne rodzaje kredek, wymyślały ich „nowoczesne” zastosowanie. Układały wymyślone przez siebie schematy, segregowały według koloru, wielkości. Dzieci oglądały bajki „Kredzi Malowanki” i słuchały piosenek o tej tematyce.(E.Chechłowska)
WARSZTATY KULINARNO - ARTYSTYCZNE DLA DZIECI
Koło Gospodyń Wiejskich w Sampławie zaprosiło dzieci z naszej szkoły na warsztaty kulinarno artystyczne w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO. Zajęcia odbywać się będą w listopadzie i grudniu.
W środę – 18 listopada 2021roku zostały poprowadzone pierwsze warsztaty dla uczniów klasy V. Tematem spotkania były zdrowe i apetyczne kanapki.
Dzieci uczyły się:
DZIEŃ KREDKI
Dnia 22 listopada przedszkolacy w Sampławie świętowały Dzień Kredki. Dzieci na wstępie zapoznały się z różnymi rodzajami kredek, które są wykorzystywane w technikach plastycznych. Tego dnia było dużo dobrej zabawy przy muzyce związanej z tym świętem. Dużo radości maluszkom sprawiło temperowanie kredek. Na koniec dzieci pokolorowały kredki w ulubionym kolorze. Maluszki z okazji Święta Kredki otrzymały medale i kredkowe czapeczki . (J. Koszyńska )
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA WSPÓLNIE Z UNICEF
Dzień 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.
CZY WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI ?
18 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klasy I- III, które poprowadziła Pani Danuta Klukowska z Biblioteki Pedagogicznej w Iławie. Uczniowie rozmawiali o bibliotece, o książkach, o tym "Czy warto czytać książki?". Dzieci okazały się prawdziwymi ekspertami w rozwiązywaniu zagadek i rebusów. Doskonale wypadli w quizie "Co wiesz o bibliotece i książkach?". Wykonali poprawnie wszystkie zadania. Każdy uczeń wie, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali zakładki do książek. (M. Jurkiewicz)
CERTYFIKAT “SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU”
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do ubiegania się o
Certyfikat Warmińsko –Mazurskiego Kuratora Oświaty
“Szkoła Wierna Dziedzictwu”.
Celem uczestnictwa w konkursie jest uzyskanie Certyfikatu przyznawanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Certyfikat przyznawany jest na okres 3 lat. By uzyskać certyfikat szkoła podejmuje działania na rzecz kształcenia uczniów w poczuciu miłości Ojczyzny, chęci służenia Polsce i narodowi polskiemu, przekazywania pamięci o świadomej przynależności do narodu, regionu, rodziny i wspólnoty lokalnej. W prace nad uzyskaniem Certyfikatu Szkoły Wiernej Dziedzictwu zaangażowana jest cała społeczność szkolna. (adm.)
KONFERENCJA NAUKOWA "ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM- PRZESTRZEŃ PAŃSTWOWA, DYPLOMATYCZNA I REZYDENCJONALNA"
Uczniowie naszej szkoły w dniu 19 listopada uczestniczyli w konferencji naukowej poświęconej Zamkowi Królewskiemu w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym.
Dzięki internetowi nasi podopieczni mogli zobaczyć jak wygląda konferencja naukowa prowadzona przez uznanych i cenionych polskich historyków, a także dowiedzieć się na czym polegała prezydentura w latach 1922- 1939. Poznali też sylwetki 2 polskich prezydentów: Gabriela Narutowicza i Stanisława Wojciechowskiego. (B. Zalewski)
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U 4 - 5 LATKÓW
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosnyi kolorowy. Aby zachęcić dzieci do wspólnego czytania ksiąz nasze przedszkole zamieniło się w Bajkową Krainę z okazji obchodów jednego z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje, które zaprezentowały podczas wybiegu dla modelek i modeli. Tego dnia odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Przedszkolaki naśladowały sposób poruszania się bajkowyc
SZKOŁA DO HYMNU 2021
Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji SZKOŁA DO HYMNU.
10 listopada 2021 r. ubrani w barwy narodowe zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by tam o godz. 11.11 odśpiewać hymn Polski, świętując w ten sposób kolejną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.
DZIEŃ JEŻA
"Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż. Węszy noskiem w lewo, w prawo, to pod listkiem, to pod trawą, gdzie się kryje dobry łup, drepcze mały jeż – tup, tup."
Dzień Jeża w grupie 4 - 5 latków odbył się 16 listopda . Dzieci chętnie brały udział w zabawach i z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny oraz prezentację na tablicy multimedialnej pt. mały „Jeż. Ten dzień spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie. Ćwiczyliśmy nasze rączki, eksperymentowaliśmy z farbami uzupełniając kolce. Było świetnie. (E. Butowska)
WARSZTATY PRZYRODNICZE LAS W LESIE
Dnia 17 listopada w Naszej Szkole odbyły się Warsztaty Przyrodnicze pt. " Las w szkle" dla dzieci 4 - 5 letnich oraz klasy II.
Na początku dzieci zapoznały się warstwami występujacymi w lesie, aby dalej móc te warstwy wsypywać do swojego słoika. Na początku dzieci wsypały granulki, nastepnie ziemię, potem dwie warstwy kolorowego piasku, kolejną porcję ziemi i kolorowe kamyki. Na sam koniec wsadziliśmy dwie roślinki oraz dodaliśmy ozdoby zielone jabłuszka oraz drweniany płotek. Nasz Las jest piekny, a dzieci bardzo zadowolone. (E. Butowska)
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 702557Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych29 września
Dzień Głośnego Czytania