W miniony piątek w Grupie 4 - 5 latków odbył się Bal Piżamkowy. Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrane w wygodne piżamki przybyły do przedszkola przynosząc swoje ulubione pluszaki, kocyki oraz podusie. Cały bal rozpoczeliśmy od pokazu Mody Piżamowej. Wszystkie Dzieci zamieniły się w Modelki i Modeli i prezentowali swoje Piżamki na wybiegu. Dalej każdu uczestnik przedstawił swojego ulubionego pluszaka. Nie mogło zbraknąć prezentacji kocyków oraz poduszek. Układaliśmy się do snu "na niby" i z uwagą słuchaliśmy opowiadanych bajek. Odbyła sie również dyskoteka oraz karaoke z prawdziwym mikrofonem. Podczas zajęć plastycznych wykonywaliśmy poduszkę, którą ozdabialiśmy kolorowymi piórkami. Na koniec zamieniliśmy naszą sale, w Salę Kinową i oglądaliśmy bajkę Psi Patrol. Nie mogło zabraknać czegoś do chrupania podczas filmu. Każde dziecko otrzymalo chrupki w swoim rożku. To był udany dzień. (E. Butowska)
BAL PIŻAMKOWY U 4 - 5 - LATKÓW
********************************************************************
DZIEŃ RODZINY U 4-5- LATKÓW
Mama i Tata, czyli najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka - małego i dużego. Dziękując im za codzienny trud wychowania i zabawy Przedszkolaki zaprosiły rodziców, by wspólnie świętować. Nasza Grupa przygotowała program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz tańczyli. W podziękowaniach dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki: laurki oraz odlewy gipsowe. Rodziców bardzo wzruszyły występy dzieci, po których nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Były również dla rodzin wspólne tańce w kręgu bugi ługi, kaczuszki, taniec przylejaniec. Dla tatusiów była Gąsienica Basi, a dla Mamuś Jedzie Pociag. Były również konkurencje dla tatusiów zaplatanie warkoczyka córce oraz Quiz o Rodzinie. To był cudowny dzień. (E. Butowska)
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM PRYMASIE TYSIĄCLECIA
7 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie odbyła się pierwsza edycja konkursu wiedzy o Prymasie Tysiąclecia. Wzięło w nim udział 9 uczniów z Tuszewa, Prątnicy i Sampławy. Test konkursowy składał się z 29 pytań zamkniętych i otwartych, które dotyczyły życia, działalności oraz przesłania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Najlepszy wynik osiągnęło trzech uczniów- Wiktor Weinar i Adrian Ryński z Prątnicy oraz Oliwier Rudnik z Sampławy. Do rozstrzygnięcia potrzebne były dwie dogrywki, w których należało odpowiedzieć na zadane pytanie. Zwycięzcą okazał się Wiktor Weinar z Prątnicy, drugie miejsce zajął Oliwier Rudnik z Sampławy, a trzecie Adrian Ryński z Prątnicy.
Wyniki konkursu:
1. Wiktor Weinar- Prątnica
2. Oliwier Rudnik- Sampława
3. Adrian Ryński- Prątnica
W konkursie wzięli również udział:
- Nina Goniszewska- Sampława
- Natalia Piekoszewska- Sampława
- Filip Grabkowski- Prątnica
- Maja Łożyńska- Tuszewo
- Magdalena Pawlik- Tuszewo
- Natalia Karbowska- Tuszewo
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a najlepsza trójka nagrody rzeczowe. (E. Wojtkiewicz, M. Jurkiewicz)
W RODZINIE SIŁA
Dnia 03 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latki wraz z rodzicami spotkali się w Zagrodzie Edukacyjnej „Pszczółka”. Tam odbył się występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały wiersze oraz piosenki. Kolejną atrakcją były warsztaty dla najmłodszych, gdzie przy pomocy rodziców powstały piękne lampiony. Pomalowane i ozdobione dzieci zabrały do domu. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dodał sił i energii do dalszej zabawy. Odbyły się zawody z udziałem rodziców i dzieci, min. przeciąganie liny, bieg z piłeczką na łyżce, chodzenie na „stopach” oraz bieg w parach ze związanymi nogami. Każdy rodzic miał za zadanie odszukać swój portret narysowany przez dziecko. Było też ognisko, kiełbaski , bańki mydlane i inne atrakcje dla uczestników. (E.Chechłowska)
DZIEŃ DZIECKA U 4 - 5 - LATKÓW
Dzień Dziecka to jedno z najradośniejszych dni w roku, na który czekają wszystkie dzieci. W tym szczególnym dniu na wszystkich Przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Były balony, tęczowe obrazki, bańki mydlane oraz lody, które tylko wprawiały dzieci w świąteczny nastrój. (E. Butowska)
DZIEŃ MAMY U MALUSZKÓW
DZIEŃ MAMY U MALUSZKÓW
W poniedziałek w grupie 3 i 4 latków odbyła sięuroczystość związana z Dniem Mamy. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane nie mogły doczekać się występu. Na początku wszystkich przywitała pani Dyrektor Hanna Ewertowska. Dzieci wyraziły swoje podziękowanie za trud włożony w ich wychowanie recytując wiersze, śpiewając piosenki ora stawiając pierwsze kroki taneczne. Następnie po występach Mamy zostały zaproszone do konkurencji: obieranie jabłka, oddzielenie grochu od fasoli, a także ,,gorące krzesełka”. Później wszystkie dzieci wręczyły laurki oraz pachnącupominki. Pod koniec imprezy odbył się słodki poczęstunek. Były to piękne chwile spędzone w gronie najbliższej osoby jaką jest Mama. (J.Koszyńska)
DZIEŃ DZIECKA
W piątek 03 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III obchodziły swoje święto.
Wszyscy spotkaliśmy się na dużym boisku, by tam bawić się , tańczyć i brać udział w zabawie. Każda grupa miała przygotowane koce, na których odbywał się piknik. Zostały przeprowadzone konkurencje, min. przeciąganie liny, skoki w workach, chodzenie „na stopach”. Chłopcy zagrali w piłkę nożną, a młodsze dzieci tańczyły w kole do znanych piosenek. Były też cukierki i grupowe zdjęcia. Radość i uśmiech gościły na twarzy każdego dziecka. (E.Chechłowska)
ELIMINACJE GMINNE DO WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU LZS W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR RADIA OLSZTYN
29.05.2022 roku w Rożentalu odbyły się eliminacje gminne do Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar Radia Olsztyn.
Eliminacje przeprowadzono w sześciu kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali nie tylko uczniowie ale też rodzice uczniów oraz mieszkańcy Sampławy i okolic. Czterech najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej kategorii wiekowej otrzymało medale. Medale wręczył Łukasz Berent prezes Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Drużynowo Sampława zajęła 2 miejsce. Najlepsze wyniki osiągnęli:
Grupa 1:
Antoni Wiśniewski 3 miejsce
Nikodem Mówiński 4 miejsce
Wiktoria Kisicka 2 miejsce
Maja Sosnowska 3 miejsce
Grupa 2:
Błażej Truszczyński 2 miejsce
Nina Goniszewska 4 miejsce
Grupa 3:
Aleksandra Pielenc 2 miejsce
Grupa 4:
Elżbieta Mederska 1 miejsce
Grupa 5:
Hanna Ewertowska 1 miejsce
Bogumiła Ruczyńska 2 miejsce
Stanisław Ewertowski 3 miejsce
Grupa 6:
Tadeusz Raszkowski 2 miejsce
Dziękuję wszystkim nie tylko tym młodszym ale także tym starszym, którzy byli obecni na turnieju.Zawsze można na Was liczyć. Do zobaczenia na następnych zawodach za rok (M. Ruczyński).
BEZPIECZNY PRZEJAZD
BEZPIECZNY PRZEJAZD
W czwartek Szkole Podstawowej w Sampławie gościliśmy panią Annę Pawską przedstawicielkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A oraz funkcjonariuszkę Ochrony Kolei.
Spotkanie miało na celu promowanie kampanii społecznej ,,Bezpieczny Przejazd”. W ramach akcji uczniowie obejrzeli film edukacyjny, który przedstawiał zagrożenia wynikające z niezachowania ostrożności na przejazdach kolejowych. Zostały też przypomniane podstawowe przepisy ruchu drogowego na przejazdach kolejowo – drogowych oraz zasady zachowania się przed przejazdami. Dzieci aktywnie wzięły udział w pogadance, mogły też przymierzyć kamizelkę i hełm. Na koniec uczniowie otrzymali kolorowanki, książeczki, magnesy. Było to bardzo ważne spotkanie, które uświadomiło dzieci o zachowaniu ostrożności na przejazdach kolejowo- drogowych. (J.Koszyńska)
Wycieczka z Okazji Dnia Dziecka do Pszczółki w Lesie
Dnia 31 maja Dzieci z klasy II oraz przedszkolaki z grupy 4 - 5 latków wybrały się na Wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej Pszczółka w Lesie w Lubstynku. Już na miejscu w lesie na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. kuchnia błotna, bańki mydlane, lina do wspinaczki i wiele innch. Jednak najważniejszym elementem naszego wyjazdu były warsztaty podczas, których dzieci wykonywały zegary. Takie zegary od początku do samego końca wykonywały własnoręcznie Nasze Dzieci, zarówno te duże, jak i te małe. Każdy zegar był wyjątkowy. Na koniec dzieci upiekły sobie kiełbaski oraz chleb w ognisku, po czym wróciliśmy do szkoły. To był niesamowity dzień. (E. Butowska)
WYCIECZKA MALUSZKÓW DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ PSZCZÓŁKA
W poniedziałek 3 i 4 latki pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej ,,Pszczółka " znajdującej się w Lubstynku. Dzieciom dużo frajdy sprawił przejazd autobusem . Na miejscu serdecznie powitała nas pani Madzia i pani Karolina. Maluszki mogły zobaczyć piękno otaczającej przyrody, posłuchać śpiewu ptaków. Na początku dzieci bawiły się kuchni błotnej , w której robiły babki. Dużo radości sprawiło puszczanie ogromnych baniek mydlanych.Podczas warsztatów maluszki przygotowywały i ozdabiały kolorowymi płatkami kwiatów sojowe tabliczki zapachowe. Na koniec odbyło się ognisko, podczas którego każdy mógł upiec i skosztować pyszną kiełbaskę . Dzieci wróciły zmęczone , ale zadowolone i bogate w nowe doświadczenia, wspomnienia. (J.Koszyńska)
WIOSNA WIOSNA U 4-5 - LATKÓW
Kiedy Wiosna na dobre zawitała w Naszej Okolicy, przedszkolaki z grupy 4 - 5 - latków bardzo często wychodzą na krótkie i trochę dłuże spacery, żeby podziwiać piękną otaczająca nas przyrodę. Takie spacery, nie tylko cieszą oko, ale także wpływają na zdrowie naszych Przedszklaków, bo jest to forma atywności fizycznej. Ostatnimi czasy razem z 5- 6 latkami byliśmy małymi ogrodnikami i sadziliśmy kwiatki w naszym ogórdku przedszkolnym.(E. Butowska)
DZIEŃ KOSMOSU U 4- 5 - LATKÓW
20 Maja Przedszkolaki z grupy 4 - 5- latków obchodziły Międzynarodowy Dzień Kosmosu. Tego dnia dzieci ubrane w niebieskie stroje przybyły do przedszkola, aby uczcić ten szczególny dzień. Podczas zajęć zapoznały się z Układem Słonecznym oraz planetami wchodzącymi jego skład. Następnie nazyw planet zostały utrwalone podczas zajeć muzyczno - ruchowych do piosenki " W Układzie Słonecznym". Nie mogło zabraknąć zajęć plastyczno - technicznych, podczas których dzieci wykonywały rakiety z rurek oraz duże makiety rakiet z kartonu, na koniec wykjejały Ufoludki plasteliną oraz krepą. To był wspaniały dzień. (E. Butowska)
26 MAJA... DZIEŃ MATKI
DROGA MAMO!
Niech ten radosny dzień
na zawsze Twe troski odsunie w cień.
Niech się śmieje do Ciebie świat,
blaskiem szczęśliwych i długich lat!
Najserdeczniejsze życzenia
kochanym Mamom
składają
uczniowie i uczennice kl. II
17
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „A TO POLSKA WŁAŚNIE”
18 maja 2022 r., w bibliotece szkolnej, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „A to Polska właśnie”.
Celem konkursu było: pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci , rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci . Do konkursu przystąpili uczniowie z klas 0-V. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: klasy 0-III oraz klasy IV i V. Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałego występu. (M. Jurkiewicz)
OLSZTYN, OLSZTYNEK, GRUNWALD- WYCIECZKA KLAS I-III
Dnia 10.05.2022r. uczniowie klas I-III wybrali sie na wycieczkę, na której zwiedzili między innymi Muzeum- Dom "Gazety Olsztyńskiej" budynek, w którym w latach 1920-1939 redagowana i drukowana była jedyna na Warmii polska gazeta- "Gazeta Olsztyńska" ukazująca się od 1886r. Na wstępie zwiedzania muzeum dzieci wysłuchały ciekawych informacji na temat warmińskich strojów ludowych, zwyczajów i tradycji a także miały okazję zobaczyć dawne zabawki ludowe. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zakładki do książek z motywem warmińskich strojów ludowych i udały się na zwiedzanie wystaw muzeum, które w sposób atrakcyjny i nowoczesny przekazują wiedzę historyczną. Kolejnym punktem wycieczki był Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie z XIV w. wybudowany w stylu gotyckim. Najsławniejszym mieszkańcem zamku był Mikołaj Kopernik. Uczniowie mogli podziwiać oryginalną tablicę astronomiczną, która zachowała się na jednej ze ścian oraz zwiedzać poszczególne piętra zamku. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Na zakończenie zwiedzania dzieci wybrały się do piwnic zamku i wykonały tam piękne prace plastyczne. Po zwiedzaniu zamku uczniowie wybrali się do niewielkiej Huty Szkła Artystycznego mieszczącej się w Olsztynku. W niewielkim budynku uczniowie mogli obejrzeć na żywo niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów. Na oczach dzieci rzemieślnicy dmuchali i formowali gorącą masę szklaną, tworząc artystyczne formy. Kolejnym miejscem, które tego dnia zwiedzały dzieci było Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku (skansen). Pani przewodnik oprowadzała dzieci po rozległym terenie skansenu prowadząc pogadankę na temat budownictwa ludowego, ubioru, codziennej pracy i zajęć mieszkańców wsi. Ostatnim punktem wycieczki był Grunwald, gdzie dzieci wybrały się na centralny punkt pola bitewnego tzw. wzgórze pomnikowe. Na jego szczycie znajduje się Pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego. Dzieci poznały historię tego miejsca, po czym udały się zakupić pamiątki. Wszyscy cali, zdrowi i zmęczeni wrócili do domu z ogromną wiedzą na temat naszego regionu. (S.Drzymalska)
4
DĄB PAMIĘCI - STEFAN
12 września 2021 roku odbyła się uroczystość beatyfikacji Patrona naszej szkoły Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia papież Franciszek oficjalnie włączył Kardynała w poczet błogosławionych. Na pamiątkę tego wydarzenia 13 maja przed szkołą został posadzony DĄB PAMIĘCI – STEFAN.
„To drzewo będzie rosło razem z Wami, z Waszymi dziećmi, z Waszymi wnukami, towarzysząc przyszłym pokoleniom i przypominając o wartościach, które głosił Kardynał Stefan Wyszyński, a które my pragniemy wcielić w życie” – powiedziała Pani Dyrektor podczas uroczystości sadzenia drzewa.
Drzewo pamięci posadzili: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Nina Goniszewska, najmłodsza uczennica naszej szkoły – Zofia Klonowska, najstarszy uczeń- Aleksander Dreger, Dyrektor Szkoły – Hanna Ewertowska oraz ks. Stanisław Guzowski. (D. Kowalewska)
ZWIEDZAMY MIASTO KRASNALI – WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
W dniach 9-11 maja starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Trzy dni to za mało, by poznać wszystkie atrakcje tego pięknego miasta, niemiej uczniowie wykorzystali ten czas do maksimum i wrócili pełni wrażeń, opaleni wiosennym słońcem.
Pierwszego popołudnia poznawaliśmy Wrocław, wędrując zaułkami starego miasta, przemierzając trakty, uliczki, wysepki i mosty, zasłuchani w opowieści przesympatycznego przewodnika. Podczas spaceru po Ostrowie Tumskim napotkaliśmy latarnika, który zapalał tradycyjne, gazowe latarnie. Mimo zmęczenia podróżą z energią szukaliśmy kolejnego krasnala, których we Wrocławiu jest prawie 400.
W planie wycieczki nie mogło zabraknąć Panoramy Racławickiej, która niezmiennie zadziwia pięknem i rozmachem. Wielką atrakcją była też wizyta w Sky Tower. Wjazd na 49 piętro okazał się nie lada przeżyciem, zwłaszcza że z okien rozpościerała się zapierająca dech w piersiach panorama na skąpany porannym słońcem Wrocław. Wizyta w ogrodzie botanicznym także wzbudziła wiele zachwytu – początek maja to okres kwitnienia wielu gatunków kwiatów, krzewów i drzew, które można było podziwiać, spacerując ścieżkami parku.
Trzeci dzień przeznaczony był na zwiedzanie wrocławskiego zoo, do którego udaliśmy się statkiem. Rejs po Odrze umożliwił podziwianie Wrocławia z całkiem nowej perspektywy. Jednak to wizyta w zoo była tego dnia największą atrakcją. Ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich Afrykanarium – nowoczesny pawilon, dzięki któremu można było choć na chwilę poczuć się jak na Czarnym Lądzie.
Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie Pawilonu Czterech Kopuł i mieszczącego się w nim Muzeum Sztuki Współczesnej oraz wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco Hali Stulecia.
Wycieczkę zorganizowała Barbara Dejna, opiekunkami były: Brygida Duszak, Marzena Jurkiewicz i Dagmara Kowalewska. (D. Kowalewska)
TERENOWA LEKCJA HISTORII
9 maja 2022 r. grupa uczniów z klasy V i VI wzięła udział w terenowej lekcji historii.
Korzystając z dobrej pogody uczniowie wraz z nauczycielem historii udali się na cmentarz parafialny w Sampławie by tam, w niecodziennych okolicznościach, wziął udział w terenowej lekcji historii. Przy grobie porucznika Franciszka Sadowskiego (uczestnika powstania styczniowego i więźnia obozu w Rosji) nasi podopieczni dowiedzieli się o męstwie i patriotyźmie uczestników zrywu niepodległościowego z 1863 r. oraz o represjach jakie spotkały uczestników tej insurekcji. Ponadto zyskali też wiedzę o innych miejscach pamięci narodowej jakie znajdują się w naszej okolicy. (B. Zalewski)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie