Uczniowie naszej szkoły najlepsi w Gminie Lubawa w Halową Piłkę Nożną.
10.12.2024 roku w Byszwałdzie odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa w Piłkę Nożną Halową Chłopców dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział sześć szkół z terenu Gminy Lubawa. Drużyny zostały rozdzielone na dwie grupy, każda po trzy zespoły. My trafiliśmy do grupy A, gdzie naszymi rywalami byli uczniowie ze szkoły podstawowej w Złotowie i Byszwałdu.
Wyniki grupy A:
Sp Sampława - Sp Złotowo 4:0
Sp Sampława - Sp Byszwałd 7:0
Po dwóch zwycięstwach awansowaliśmy do półfinału.
Półfinał Sp Sampława - Sp Prątnica 3:0
Finał Sp Sampława - Sp Tuszewo 2:1
Skład naszej drużyny: Antoni Wiśniewski, Wojciech Zelmański, Igor Goniszewski, Mateusz Szynaka, Hubert Dąbrowski, Nikodem Mówiński, Błażej Babski, Oliwier Rudnik, Wojciech Żuchowski.
Podsumowania zawodów i wręczenia nagród dokonał Pan Dariusz Liberacki - Prezes Szkolnego Związku Sportowego Gminy Lubawa. Zawodnicy drużyn za zajęcie miejsc I - III otrzymali puchary i medale.
Opiekun: Mariusz Ruczyński
GMINNE MISTRZOSTWA W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ CHŁOPCÓW
SZKOLNE MIKOŁAJKI
6 grudnia – Mikołajki to święto, na które czekają wszystkie dzieci. Tego dnia, jak co roku wszyscy uczniowie rano poszli do kościoła na Mszę świętą i spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował ich prezentami. Po powrocie w szkole czekała na dzieci niespodzianka: dmuchańce, zjeżdżalnie, balony, zabawy ze śpiewem, robienie tatuaży i zamykanie w bańkach mydlanych. Oprócz wspanialej zabawy była to też doskonała okazja do wzmacniania więzi między uczniami, stworzenia świątecznej atmosfery. Czas ten sprawił, że każde dziecko poczuło się wyjątkowe. Tego dnia wszyscy byli ubrani odświętnie, na twarzach gościł uśmiech, a w sercach radość. (B. Graszkiewicz)
259
ŚWIĄTECZNA SESJA FOTOGRAFICZNA
Zapraszamy do obejrzenia światecznej sesji fotograficznej. Piękne zdjęcia w bożonarodzeniowej scenerii zawdzięczamy pani Dorocie Pogodzie oraz pani Sylwii Drzymalskiej. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą pamiątkę!
ANDRZEJKI
Andrzejki, to dzień pełen niespodzianek, radości i magii. Na początek dzieci zapoznały się z historią Andrzejek oraz towarzyszącym tego dnia tradycjom, zwyczajom i zabawom. Nie zabrakło wróżb. Wróżba z przekładaniem buta do progu, odkryła nam, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się. Lanie wosku i odczytywanie, co pokazuje cień, to doskonała zabawa szczególnie dla młodszych dzieci. Wbijanie szpilki w serce z imionami-wywróżyło imię przyszłego wybranka lub ukochanej. Nie obyło się bez prac plastycznych, nawiązujących do tematu dnia.
5
LEŚNA UCZTA- SEZON VIII
A, może by tak zostać wolontariuszem? Zrobić coś dobrego dla świata, ludzi i zwierząt.
13 grudnia naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele koła łowieckiego „Ryś” w Lubawie. Pan leśniczy opowiedział uczniom o wolontariacie prowadzonym w kole łowieckim „Ryś” oraz przedstawił gatunki zagrożone żyjące w Polskich lasach. Każdy uczeń otrzymał czasopismo „ Myśliwiec warmińsko - mazurski” oraz zakładkę do książki. Ponadto w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka dla zwierząt żyjących w pobliskich lasach. Klasa, która uzbierała najwięcej kilogramów w przeliczeniu na osobę otrzyma upominki ufundowane przez koło łowieckie „Ryś”. Dzisiejszy dzień stał się okazją do kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.2
JASEŁKA I KONCERT BOŻONARODZENIOWY
W oczekiwaniu na narodzenie dzieciątka 10 grudnia w naszej szkole zebrali się okoliczni mieszkańcy i zaproszeni goście, by obejrzeć jasełka i wysłuchać koncertu bożonarodzeniowego.
Spotkanie jasełkowe rozpoczęły pastorałki i kolędy śpiewane przez chór szkolny pod opieką p. Mirosławy Zelmy. Następnie uczniowie klasy trzeciej, przygotowani przez p. Sylwię Drzymalską, zaprezentowali jasełka, w których kolejno pojawiali się aniołowie, pastuszkowie, trzej królowie i oczywiście Maryja z Józefem oraz dzieciątkiem Jezus. Na finał zebrani goście podziwiali taniec anioła w ciemnościach. Po przedstawieniu zaprezentowali się artyści indywidualni, którzy swym śpiewem uświetnili ten wyjątkowy wieczór.
Na zakończenie p. Dyrektor Hanna Ewertowska zaprosiła przybyłych gości do kawiarenki, która oferowała przepyszne ciasta oraz kawę. Chętne osoby mogły też wziąć udział w świątecznej sesji fotograficznej.
Wspólne kolędowanie, występy dzieci oraz gwiazdkowe dekoracje sprawiły, że bożonarodzeniowy nastrój udzielił się wszystkim przybyłym gościom. (S. Drzymalska)
PIECZEMY PIERNIKI!
Grudzień to czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci w grupie 5-latków przygotowały kolorowe prace plastyczne, poznały zwyczaje i tradycje związane ze świętami. Na ostatnich zajęciach upiekły pierniczki. Dzieciom dużo radości sprawiło wałkowanie i wykrawanie. Powstały różne i ciekawe kształty. Następnie, po upieczeniu i wystygnięciu pierników, dzieci dekorowały je kolorowymi lukrami, które przygotowała mama Olgi. Był to bardzo pracowity dzień, a dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z przygotowaniem słodkości. Tego dnia w przedszkolu można było poczuć świąteczną atmosferę i zapach upieczonych pierników, który unosił się po całej szkole.(J.Koszyńska)
21
WYCIECZKA DO OLSZTYNA
W okresie przedświątecznym grupy przedszkolne: 4 i 5- latki wzięły udział w wycieczce do Olsztyna, gdzie głównym celem było spotkanie z Mikołajem.
Dzieciom bardzo spodobała się podróż autobusem. Kiedy dotarły na miejsce, na początku obejrzały pokaz multimedialny produkcji bombek. Następnie brały udział w warsztatach tworzenia i zdobienia ozdób choinowych. Dzieci uczestniczyły także w zabawach integracyjnych przy muzyce świątecznej. Na koniec odbyło się spotkanie z Mikołajem. Następnym punktem wycieczki był pobyt w Warmiolandii – sali zabaw. Na dzieci czekało wiele atrakcji, min. zjeżdżalnie, trampoliny, duży basen z kulkami. Przedszkolacy, chociaż zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i wszyscy uczestnicy wycieczki poczuli magię świąt Bożego Narodzenia. (J.Koszyńska)
WARSZTATY Z RODZICAMI W ZERÓWCE
Dnia 5 grudnia w grupie 6 – latków odbyły się warsztaty z rodzicami. Celem spotkania było propagowanie i kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia oraz wykonanie wspólnie z rodzicami prac plastyczno – technicznych.
Zajęcia rozpoczęły się od malowania oraz ozdabiania choinek oraz bombek ze sklejki. Nie zabrakło też wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych do piosenek Pięta Kciuk, Moja lewa noga tańczy, Stonoga czy Ja jestem wężem. Były także zabawy z głoskami oraz cyframi – dzieci wraz z rodzicami uczyły się przez wspólną zabawę. Następnie uczestnicy warsztatów z ogromnym zaangażowaniem tworzyli piękne lampiony ze słoików. We wspaniałym gronie, serdecznej atmosferze powstało bardzo dużo niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Uczestnikom warsztatów jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas. (E. Butowska)
UPAMIĘTNIENIE CZARNEGO CZWARTKU
6 grudnia 2024 r. lokalna społeczność oddała honory ofiarom "czarnego czwartku". 7 grudnia 1939 r. niemieckie oddziały Selbstschutzu rozstrzelały 15 Polaków w Nowym Mieście Lubawskim oraz 10 w Lubawie, po czym wieczorem ich ciała prawdopodobnie zawieziono do Borku i zakopano w zbiorowej mogile. W tym roku w złożeniu hołdu zamordowanym ofiarom nazizmu udział wzięli nauczyciele naszej szkoły wraz z panią dyrektor oraz uczniowie, których przedstawiciel odczytał historię wspomnianego wydarzenia. Ksiądz Stanisław Guzowski poprowadził modlitwę za pległych w obronie ojczyzny, a funkcjonariusze policji oddali salwę honorową. Głos zabrał również wójt gminy Tomasz Ewertowski. W złożeniu hołdu poległym wzięli też udział straży z OSP Targowisko Dolne, sołtys sołectwa Sampława pani Dorota Polanowska, sołtys sołectwa Targowisko Dolne pani Aleksandra Pielenc, przedstawiciele KGW Sampława, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rożentalu pani Danuta Mroczek oraz komendant komisariatu policji w Lubawie pan Roman Gancarz.
21
ANDRZEJKOWE HALOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
27.11.2024 w hali sportowej w Lubawie odbyły się Andrzejkowe Halowe Zawody Lekkoatletyczne. W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy na co dzień trenujący w klubie LKS Lubawa oraz szkoły współpracujące z klubem. Rywalizacja była podzielona na trzy kategorie wiekowe: U16 ( rocznik 2010 i 2009), U14 ( rocznik 2011 i 2012), U12 ( rocznik 2013 i młodsi). Z dobrej strony pokazali się uczniowie naszej szkoły, którzy z tej imprezy wrócili z medalami oraz wartościowymi wynikami. Dla niektórych był to debiut w zawodach tego typu. Zawody miały na celu sprawdzenie się w rywalizacji z uczniami innych szkół oraz zachęcenie dzieci do uprawiania lekkiej atletyki w szkole a także w klubie sportowym LKS Lubawa pod okiem wykwalifikowanych trenerów Leszka Kołodziejskiego - rzuty i Marka Tykarskiego - biegi.
Wyniki:
Jagoda Bartkowska - 2 miejsce bieg na 30 m
Natalia Piekoszewska - 3 miejsce bieg na 30 m, 3 miejsce rzut oszczepem 400 g
Ksawery Rudnik - 3 miejsce bieg na 30 m
Mateusz Szynaka -2 miejsce bieg na 600 m
Hubert Dąbrowski - 3 miejsce bieg na 30 m, 3 miejsce bieg na 600 m
Nikodem Mówiński - 2 miejsce bieg na 30 m
Maria Wiśniewska -2 miejsce rzut oszczepem
Kacper Sikora -1 miejsce rzut oszczepem , 2 miejsce w pchnięciu kulą 2 kg
Bartek Raszkowski - miejsce rzut oszczepem
Mateusz Zieliński -2 miejsce rzut oszczepem, 1 miejsce pchnięcie kulą 3 kg
Antoni Wiśniewski - 1 miejsce rzut oszczepem, 1 miejsce w pchnięciu kulą 4 kg
Aleksandra Kirzanowska - 2 miejsce pchnięcie kulą 1 kg
Natalia Ligman -1 miejsce w pchnięciu kulą 3 kg
Marika Kasprowicz - 3 miejsce w pchnięciu kulą 3 kg
Szymon Zieliński -1 miejsce pchnięcie kulą 2 kg9
MISTRZOSTWA GMINY LUBAWA W TENISIE STOŁOWYM
W dniu 22.11.2024r. w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rożentalu odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców dla uczniów szkół podstawowych. W turnieju wzięło udział sześć szkół z terenu Gminy Lubawa, reprezentowanych łącznie przez 36 uczniów. W klasyfikacji indywidualnej bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zdobywając 4 medale.
Dziewczęta:
1 miejsce – Kasprowicz Marika
2 miejsce – Piekoszewska NataliaChłopcy:
1 miejsce – Żuchowski Wojciech
2 miejsce – Wiśniewski AntoniKlasyfikacja drużynowa zawodów:
1 miejsce – SP Sampława
2 miejsce – SP Prątnica
3 miejsce – SP Tuszewo
4 miejsce – SP Rumienica
5 miejsce – SP Grabowo – Wałdyki
6 miejsce – SP RożentalOpiekun: Mariusz Ruczyński
SZKOLNY TURNIEJ GIER KONSOLOWYCH PO RAZ TRZECI
Dzięki staraniom samorządu uczniowskiego oraz uczniów klasy VIII w piątek 29 listopada odbył się już trzeci konkurs gier konsolowych.
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w grze FC 24 na konsoli Play Station 5. Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ zgłosiło się do nich 18 dwuosobowych drużyn z klas IV- VIII. Zawody odbyły się w systemie pucharowym, a więc drużyna, która przegrała mecz, odpadała z dalszej rywalizacji. Po zaciętych i emocjonujących rozgrywkach na podium znaleźli się:I miejsce- FC Mountain Dew (Błażej Babski i Hubert Dąbrowski kl. VIII)
II miejsce- Fazza (Mateusz Zieliński kl. VII i Szymon Zieliński kl. V)
III miejsce- FC Timor Wschodni (Antoni Wiśniewski i Mateusz Szynaka).
15
ZAPRASZAMY
KOLOROWO SKARPETKOWO
Społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji „Kolorowo skarpetkowo”, której celem była zbiórka skarpetek dla dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych UCK w Gdańsku. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i włączenie się do akcji.
DZIEŃ KREDKI
Dzień krdki jest dniem pełnym kolorów, wyobraźni i twórczej zabawy. Od najmłodszych lat kredki wykorzystywane są do kolorowania, przeliczania, układania, grupowania. Służą do tworzenia kreatywnych i ciekawych kart pracy, do liczenia, nauki kolorów. Oczywiście najważniejsze były kredki, pastele, świecowe, ołówkowe, duże małe, kolorowe. Te kolorowe „narzędzia” towarzyszą nam każdego dnia dlatego trzeba je szanować, temperować i pięknie nimi kolorować.
38
"BĄDŹ DLA WSZYSTKICH ŻYCZLIWY, A ŚWIAT BĘDZIE SZCZĘŚLIWY"
21 listopada już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Służy on promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień ten jest wspaniałym momentem do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Pamiętajmy, aby życzliwość w naszym życiu była obecna codziennie, a nie tylko od święta.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. Aby uczcić swojego wiernego przyjaciela 25 listopada uczniowie przedszkoli i klas I-III wzięli udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia.
Już od rana wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia oraz bohaterów znanych bajek, książek i filmów.
Dzieci rozwiązywały zagadki związane z misiem, wykonywały pracę plastyczną, a nawet ćwiczyły z misiem na lekcji wf.76
PASOWANIE TRZYLATKÓW
15 listopada w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość. Czekali na nią z niecierpliwością najmłodsi, by wstąpić w szeregi prawdziwych przedszkolaków.
Ten ważny dla Maluszków dzień uświetniła obecność rodziców, którzy towarzyszyli pociechom w tak ważnym dniu. Przedszkolacy pokazali swoje talenty w krótkiej części artystycznej, podczas której nie brakowało wierszyków i piosenek. Jednak najważniejszym punktem dnia była ceremonia pasowania przez Panią Dyrektor. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć i oraz wspólnych rozmów przy herbatce. (K. Jaskulska)
ZACZAROWANY ŚWIAT PANA PERRAULT
Dnia 8 listopada przedszkolaki z grupy 5 i 6- latków oraz uczniowie klasy 1 pojechali na wycieczkę do Iławy na na przedstawienie pt. "Zaczarowany Świat Pana Perrault".
Aktorzy przedstawili dzieciom trzy najbardziej popularne bajki tego autora: "Czerwonego Kapturka", "Tomcio Paluszka" oraz "Oślą Skórkę". Wszystkie przedstawienia bardzo podobały się naszym dzieciom, po skończonym spektaklu wychodziły bardzo zadowolone. (Ewelina Butowska)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie