NIE LĘKAJCIE SIĘ!
18 maja obchodzimy 100. Rocznicę Urodzin Papieża.
W normalnych okolicznościach w szkole trwałyby przygotowania do akademii z tej okazji. Jednak obecna sytuacja zmusiła nas abyśmy ten dzień obchodzili w domu. Niech, zatem ta rocznica zmobilizuje nas do modlitewnej wdzięczności za dar Ojca Świętego Jana Pawła II i będzie zaproszeniem do pójścia drogą, którą ciągle nam wskazywał.
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
Jan Paweł II
Poniżej dołączamy linki do wirtualnej podróży śladami Jana Pawła II.
ZA OKNEM WIOSNA
Za oknem wiosna, dni dłuższe, a słońca coraz więcej. Niestety, sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie pozwala nam w pełni cieszyć się urokami tej pięknej pory roku. Wszyscy jesteśmy zmuszeni do przebywania i pracowania w zaciszu domowym. Podczas zdalnej nauki oddziały przedszkolne (3- 4 latki, 5- latki, 6- latki) oraz uczniowie klas I- III wykonywali prace plastyczne o różnej tematyce, różnymi technikami, używając wielorakich przyborów plastycznych. Właśnie w ten sposób można spędzać czas wolny, niekiedy odkrywając swoje niebywałe talenty plastyczne. Otaczająca nas aura była przewodnim tematem zajęć plastycznych. Uczniowie wykonywali kwitnące sady, wiosenne kwiaty oraz jak aktywnie można spędzić czas wypoczywając. Podczas prac zostały wykorzystane przedmioty z recyklingu, wiedza zaczerpnięta z książek i podręczników, ale przede wszystkim wyobraźnia i pomysłowość uczniów. Prace moż
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ogłosił komunikat z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku.
Wynika z niego, iż egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020r.
Kształcenie na odległość - kontynuacja
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
KOCHANYM UCZNIOM, DROGIM RODZICOM I WSZYSTKIM BLISKIM
"Wnieście do waszych rodzin ducha wzajemnej miłości,
pokoju i współdziałania. Jesteście sobie ku pomocy!"
Kardynał Stefan WyszyńskiZ okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w ten trudny czas składamy najserdeczniejsze życzenia, spokoju, cierpliwości i pogody ducha. Dużo wiary na przyszłość. Pamiętajmy, że pomimo wszystko zawsze Wielkanoc jest czasem nadziei i zwycięstwa. Słowa Prymasa Stefana Wyszyńskiego, niech kształtują naszą chrześcijańską dojrzałość, w tym szczególnym czasie rozłąki z Wami.
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.
W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych. Dnia 10 kwietnia 2020r. Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
NAUKA ZDALNA
Aby wesprzeć uczniów, rodziców i nauczycieli w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, prezentujemy zestaw stron, portali czy serwisów, z których można korzystać w tym trudnym dla wszystkich okresie. Poniżej publikujemy linki do tych materiałów:
WIRTUALNE BIBLIOTEKI
DRODZY RODZICE,
KOCHANI UCZNIOWIE,
w obecnej sytuacji nie możemy spotkać się w bibliotece szkolnej by udostępnić książki. W związku z tym proponuję Wam, abyście korzystali z wirtualnych bibliotek bez ograniczeń np. na stronach:
Lektury.gov.pl to portal internetowy, na którym dostępna jest większość lektur szkolnych. Użytkownicy w łatwy i przyjazny sposób mogą zapoznać się z szerokim wyborem książek. Uczeń może wybrać spośród kilku formatów plików, może przeczytać lekturę na komputerze, na smartfonie, albo na czytniku. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania kont i logowania. Wirtualna biblioteka przed każdym stoi otworem.
REKRUTACJA ONLINE
Szanowni Państwo,
w związku z rozprzestrzenianiem się coronawirusa COVID-19 zajęcia w szkole są odwołane do Świąt Wielkanocnych. Chcąc Państwu ułatwić składnie wniosków i przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz do klasy 1 pragniemy zaproponować Państwu składanie w/w wniosków online. Wnioski dostępne są na stronie szkoły w zakładce: REKRUTACJA.
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH
Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 roku od jutra, tj. 12.03.2020 roku,
do 25.03.2020 roku zajęcia zostaną zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola
i szkoły.Czwartek i piątek (12 i 13.03.2020) to okres przejściowy. W okresie przejściowym
w przedszkolu i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, a jedynie zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które potrzebują w tych dniach opieki (w godzinach 7.30-12.30). W tych dniach dowożenie rano wg planu, powrót jednym kursem o godz. 12.35.
SEANS FILMOWY "OD ODPADÓW DO NOWYCH PRODUKTÓW"
11 marca 2020 r. odbył się w naszej szkole seans filmowy "Od odpadów do nowych produktów" dla uczniów klas III- VIII.
Nasi wychowankowie obejrzeli filmy o tym jak zużyte plastik, szkło, metal i baterie otrzymują "drugie życie". Po seansie odbyła się rozmowa z dziećmi, aby zwrócić ich uwagę na istotę właściwej segregacji śmieci i ukształtować w nich świadomą postawę proekologiczną. Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku". (B. Zalewski)
DZIEŃ KOBIET
Dzień Kobiet to święto obchodzone już od ponad 100 lat. Warto pamiętać, że jego historia wiąże się z walką o równouprawnienie kobiet.
Aby upamiętnić ten ważny dzień, 9 marca odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawcy, pana Bartłomieja Zalewskiego. Wydarzenie uatrakcyjnił występ Zosi Sieńskiej, która zaśpiewała piosenkę pt. "Fantazja". Wszystkie dziewczynki, dziewczęta oraz panie otrzymały też w tym szczególnym dniu życzenia, kwiaty oraz upominki. (D. Kowalewska)
MISTRZOSTWA GMINY LUBAWA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
05.03.2020 roku w Rożentalu odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych.
Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z naszej gminy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Trafiliśmy do grupy A, gdzie przyszło nam rywalizować z drużynami z Tuszewa i Prątnicy. Po dwóch zwycięstwach w grupie trafiliśmy do finału. Naszym przeciwnikiem w finale jest Złotowo. Wygryway finał i zajmujemy I miejsce.
MISTRZOSTWA GMINY LUBAWA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
04.03.202 roku w Rożentalu odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa w piłce sitakowej chłopców szkół podstawowych.
Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z naszej gminy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Trafiliśmy do grupy A, gdzie naszymi rywalami były drużyny Grabowa- Wałdyk i Prątnicy. Po dwóch zwycięstwach w grupie trafiliśmy do finału, gdzie przegrywamy z Kazanicami i ostatecznie zajmujemy II miejsce.
JAK "WYGRAĆ SIEBIE"?
Samotność, wykluczenie, cyberprzemoc - te oraz inne problemy dotykające współczesnych nastolatków były tematem spektaklu profilaktycznego pt. "Wygrać siebie" zaprezentowanego przez Teatr Kurtyna, który zawitał do naszej szkoły 3 marca br.
Jak radzić sobie z problemami dojrzewania, rozwodem rodziców, samotnością, internetowym hejtem? Historia nastoletniej Zosi borykającej się z długotrwałym stresem, okaleczaniem się, depresją, ukazuje problemy wielu współczesnych nastolatków, którzy wielokrotnie nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Młodzi aktorzy, wcielając się w role młodzieży, rodziców i nauczycieli, w sugestywny sposób ukazali, jak ustrzec się przed pułapkami internetu, środków uzależniających oraz czym są ryzykowne zachowania. Po przedstawieniu miała miejsce rozmowa aktorów z widzami, krótka wymiana myśli, refleksji na temat obejrzanego spektaklu. (D. Kowalewska)
BUDKI LĘGOWE
We wtorek 03 marca w klasach I-III odbyły się warsztaty, na których najmłodsze dzieci wraz z kolegami ze starszych klas składały budki lęgowe. Podczas tych zajęć dowiedziały się o różnych gatunkach ptaków i innych ciekawostkach dotyczących wylęgu, opieki nad młodymi oraz ich wykarmieniu. Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku".(E.Chechłowska)
W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych to dzień szczególnie ważny. Składamy wówczas hołd bohaterom powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, o których milczano przez kilkadziesiąt lat.
Podczas apelu, który odbył sie w naszej szkole 2 marca, usłyszeliśmy o historii "wyklętych", zapomnianych żołnierzach, którzy poświęcili życie w obronie najważniejszych wartości. Uczniowie klasy 7b przygotowani przez wychowawcę, pana Mariusza Ruczyńskiego, przypomnieli sylwetki najsłynniejszych żołnierzy wyklętych, wśród których znaleźli się "Inka" Danuta Siedzikówna oraz Witold Pilecki. (D. Kowalewska)
BAJKA EKOLOGICZNA "CZYSTO, ŁADNIE I BEZ ŚMIECI- RADY PANA ŚMIETNIKA DLA WSZYSTKICH DZIECI"
W lutym 2020 r. panie Lena Abramczyk i Agnieszka Fert- Krasula przedstawiały naszym pociechom z przedszkola i klas I- III bajkę ekologiczną "Czysto, ładnie i bez śmieci- rady pana śmietnika dla wszystkich dzieci".
Opowiadały w niej o segregacji odpadów, wtórnym ich wykorzystywaniu oraz zachęcały do używania ekologicznych toreb. W trakcie przedstawienia dzieci odpowiadały na pytania i dopasowywały odpady do właściwych pojemników, za co otrzymywały drobne upominki.
Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku" oraz dostarczaniu dzieciom przyjemnych wrażeń i kształtowaniu w nich nawyków proekologicznych. (B. Zalewski)
CYRK "SZOK"
Dnia 25.02.2020 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk "Szok".
Dzieci mogły zobaczyć ciekawy pokaz artystyczny, ale również brać czynny udział w wystepie. Dużo emocji wzbudziło pojawienie się węża na rękach artystki, którego wybrane osoby mogły dotknąć. Był także pokaz żonglerki, jazdy na miniaturowym rowerku, iluzji. Na koniec dzieci mogły zobaczyć wesołego, tańczącego niedźwiedzia polarnego. Wszystkim bardzo się podobał występ grupy cyrkowej, artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. (K. Sendobra)
ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
11 lutego br. po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Na każdy Dzień Chorego Ojciec Święty kieruje orędzie, apelując o podjęcie współpracy pomiędzy narodami biednymi i bogatymi, mającej na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego.
Godziny dzwonków
Piątek 25.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 730150Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych29 września
Dzień Głośnego Czytania