MISTRZOSTWA GMINY LUBAWA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
05.03.2020 roku w Rożentalu odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych.
Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z naszej gminy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Trafiliśmy do grupy A, gdzie przyszło nam rywalizować z drużynami z Tuszewa i Prątnicy. Po dwóch zwycięstwach w grupie trafiliśmy do finału. Naszym przeciwnikiem w finale jest Złotowo. Wygryway finał i zajmujemy I miejsce.
MISTRZOSTWA GMINY LUBAWA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
04.03.202 roku w Rożentalu odbyły się Mistrzostwa Gminy Lubawa w piłce sitakowej chłopców szkół podstawowych.
Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z naszej gminy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Trafiliśmy do grupy A, gdzie naszymi rywalami były drużyny Grabowa- Wałdyk i Prątnicy. Po dwóch zwycięstwach w grupie trafiliśmy do finału, gdzie przegrywamy z Kazanicami i ostatecznie zajmujemy II miejsce.
JAK "WYGRAĆ SIEBIE"?
Samotność, wykluczenie, cyberprzemoc - te oraz inne problemy dotykające współczesnych nastolatków były tematem spektaklu profilaktycznego pt. "Wygrać siebie" zaprezentowanego przez Teatr Kurtyna, który zawitał do naszej szkoły 3 marca br.
Jak radzić sobie z problemami dojrzewania, rozwodem rodziców, samotnością, internetowym hejtem? Historia nastoletniej Zosi borykającej się z długotrwałym stresem, okaleczaniem się, depresją, ukazuje problemy wielu współczesnych nastolatków, którzy wielokrotnie nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Młodzi aktorzy, wcielając się w role młodzieży, rodziców i nauczycieli, w sugestywny sposób ukazali, jak ustrzec się przed pułapkami internetu, środków uzależniających oraz czym są ryzykowne zachowania. Po przedstawieniu miała miejsce rozmowa aktorów z widzami, krótka wymiana myśli, refleksji na temat obejrzanego spektaklu. (D. Kowalewska)
BUDKI LĘGOWE
We wtorek 03 marca w klasach I-III odbyły się warsztaty, na których najmłodsze dzieci wraz z kolegami ze starszych klas składały budki lęgowe. Podczas tych zajęć dowiedziały się o różnych gatunkach ptaków i innych ciekawostkach dotyczących wylęgu, opieki nad młodymi oraz ich wykarmieniu. Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku".(E.Chechłowska)
W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych to dzień szczególnie ważny. Składamy wówczas hołd bohaterom powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, o których milczano przez kilkadziesiąt lat.
Podczas apelu, który odbył sie w naszej szkole 2 marca, usłyszeliśmy o historii "wyklętych", zapomnianych żołnierzach, którzy poświęcili życie w obronie najważniejszych wartości. Uczniowie klasy 7b przygotowani przez wychowawcę, pana Mariusza Ruczyńskiego, przypomnieli sylwetki najsłynniejszych żołnierzy wyklętych, wśród których znaleźli się "Inka" Danuta Siedzikówna oraz Witold Pilecki. (D. Kowalewska)
BAJKA EKOLOGICZNA "CZYSTO, ŁADNIE I BEZ ŚMIECI- RADY PANA ŚMIETNIKA DLA WSZYSTKICH DZIECI"
W lutym 2020 r. panie Lena Abramczyk i Agnieszka Fert- Krasula przedstawiały naszym pociechom z przedszkola i klas I- III bajkę ekologiczną "Czysto, ładnie i bez śmieci- rady pana śmietnika dla wszystkich dzieci".
Opowiadały w niej o segregacji odpadów, wtórnym ich wykorzystywaniu oraz zachęcały do używania ekologicznych toreb. W trakcie przedstawienia dzieci odpowiadały na pytania i dopasowywały odpady do właściwych pojemników, za co otrzymywały drobne upominki.
Jest to działanie w celu realizacji zadań podjętych w ramach konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku" oraz dostarczaniu dzieciom przyjemnych wrażeń i kształtowaniu w nich nawyków proekologicznych. (B. Zalewski)
CYRK "SZOK"
Dnia 25.02.2020 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk "Szok".
Dzieci mogły zobaczyć ciekawy pokaz artystyczny, ale również brać czynny udział w wystepie. Dużo emocji wzbudziło pojawienie się węża na rękach artystki, którego wybrane osoby mogły dotknąć. Był także pokaz żonglerki, jazdy na miniaturowym rowerku, iluzji. Na koniec dzieci mogły zobaczyć wesołego, tańczącego niedźwiedzia polarnego. Wszystkim bardzo się podobał występ grupy cyrkowej, artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. (K. Sendobra)
ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
11 lutego br. po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Na każdy Dzień Chorego Ojciec Święty kieruje orędzie, apelując o podjęcie współpracy pomiędzy narodami biednymi i bogatymi, mającej na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego.
NA RATUNEK DZIUPLAKOM!
Podczas warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 19 lutego, uczniowie klas IV-VIII samodzielnie zmontowali kilkadziesiąt budek lęgowych, pomagając w ten sposób dziuplakom poszukującym domu. Warsztaty poprowadziły panie: Alina Rodziewicz i Nina Sokołowska z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.
ZWYCIĘZCA KONKURSU "CZYTAM I ROZUMIEM"
W Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego w Powiatowym Centrum Edukacji w Iławie, obył się konkurs „Czytam i rozumiem” dla uczniów klas III Szkół Podstawowych. Z powiatu iławskiego zgłoszono 20 uczestników do tego konkursu. Uczeń naszej szkoły-OLIWIER RUDNIK- zajął pierwsze miejsce.
5 - LATKI W AKCJI
Przedszkolaki z Grupy 5 latków lubią uczestniczyć w zajęciach sportowych w Sali zabaw. Dzieci budują wieże z klocków, wskakują do basenu z kuleczkami, budują domki. Ostatnio z pomocą wychowawcy budowały tor przeszkód z kulek, które zostały przyczepione za pomocą taśmy klejącej. Następnie dzieci czołgając się po ziemi pokonywały zbudowany tor , nie była to łatwa sprawa.
HALOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W PCHNIĘCIU KULĄ I SKOKU WZWYŻ
12.02.2020 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w pchnięciu kulą i skoku wzwyż.
Zawody rozgrywane były w rocznikach 2007 i młodsi oraz 2006- 2005. Naszą szkołę na zawodach reprezentowali Miłosz Kowalski- skok wzwyż (2005), Patrycja Ligman- skok wzwyż i pchnięcie kulą (2006), Julia Niedziela- skok wzwyż (2006), Błażej Truszczyński- skok wzwyż i pchnięcie kulą (2007), Kacper Grabowski- pchnięcie kulą (2006).
Bardzo dobrze zaprezentowała się Patrycja Ligman, która dwukrotnie stawała na podium (II miejsce w pchnięciu kulą, III miejsce w skoku wzwyż 135 cm). Miłosz Kowalski zajął II miejsce w skoku wzywż (155 cm) ustanawiając nowy rekord szkoły. Błażej Truszczyński zajął V miejsce w skoku wzwyż (130 cm) i V miejsce w pchnięciu kulą 3 kg (8, 62 m). Julia Niedziela zajęła VI miejsce w skoku wzwyż (130 cm). Należy zaznaczyć, że Pat
SOBÓTKI LEKKOATLETYCZNE DLA ROCZNIKÓW 2007, 2008, 2009 I MŁODSI
08.02.2020 r. na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie odbyły się "sobótki" lekkoatletyczne dla roczników 2007, 2008, 2009 i młodsi.
Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów, którzy rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg na 30 m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut mini oszczepem 300 g, bieg na 600 m. Każdy zawodnik mógł wybrać maksymalnie dwie konkurencje. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając wiele medali i przy okazji dobrze się bawili. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I- III otrzymywali medale i dyplomy. Opiekunami na zawodach byli Mariusz Ruczyński i Bartlomiej Zalewski.
DZIEŃ ZAKOCHANYCH
Święty Walenty słynie jako patron zakochanych, którzy 14 lutego - na znak swoich uczuć - przesyłają sobie kartki z miłosnymi wyznaniami oraz drobne podarunki. W naszej szkole - jak co roku - był to dzień wyjątkowy.
Zgodnie z hasłem "Na świętego Walentego ubierz coś czerwonego" cała społeczność szkolna nie zapomniała o czerwonym akcencie, który tego dnia królował w klasach i na korytarzach szkoły. Jak co roku działała poczta walentynkowa dostarczająca kartki dla i od zakochanych. Najważniejszym momentem dnia był jednak apel, który zgromadził wszystkich uczniówna sali gimnastycznej. Widzowie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę VI pod kierunkiem wychowawczyni - pani Barbary Dejny. Uczniowie w komiczny sposób przedstawili miłosne scenki począwszy od starożytności aż do współczesności. Na koniec ogłoszono wyniki konkursu na Najsympatyczniejszą Walentynkę i Najsympatyczniejszego
WALENTYNKI U 5 - LATKÓW
Dnia 14 lutego dzieci z grupy 5-latków świętowały walentynki.
Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Każdy przedszkolak przyszedł ubrany na czerwono, ponieważ ten kolor jest symbolem miłości. Dzieci brały udział w tańcach: tańczyły z balonami, z koleżankami i z kolegami, na sercach. Wręczały także sobie nawzajem walentynkowe serduszka. Wykonywaliśmy jeszcze karty pracy związane ze Świętem Zakochanych, segregowaliśmy serduszka od najmniejszego do największego, łączyliśmy w pary dzieci, które mają te same upominki walentynkowe. Nie mogło zabraknąć zajęć plastycznych, podczas których wykonywaliśmy serce z odcisków dłoni. Na koniec każdy przedszkolak dostały upominek i wszystkie dzieci siadły do walentynkowego poczęstunku. (E. Butowska)
DZIEŃ PIZZY U MALUSZKÓW
Jeśli chcecie się dowiedzieć, jaka powinna być pyszna pizza, zapraszamy do grupy naszych najmłodszych przedszkolaków. 3 i 4-latki z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy przygotowały to niezwykle popularne danie. Zajęcia kulinarne odbyły się 11 lutego.
Na początku maluszki umyły rączki, aby zacząć pracę. Następnie mali kucharze rozpoczęli przygotowanie pizzy krok po kroku i przystąpili do pracy, przesiewając mąkę, dodając składniki oraz wyrabiając ciasto do pizzy. Dużo frajdy sprawiło dzieciom wałkowanie ciasta, smarowanie sosem, posypywanie serem, nakładanie szynki oraz zaniesienie pizzy do piekarnika. Punktem kulminacyjnym zajęć było wspólne zjedzenie pizzy, która bardzo wszystkim smakowała (J. Koszyńska).
SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w roku szkolnym 2019/2020 podjęła starania o uzyskanie Certyfikatu „Szkoła Przyjazna Środowisku”, który przyznawany jest przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie na wniosek Kapituły.
W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano działania służące podnoszeniu świadomości ekologicznej uczniów i środowiska lokalnego.
ZABAWA CHOINKOWA
W piątek 17 stycznia - ostatnim dniu przed feriami - odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, na której bawili się uczniowie wraz z rodzicami.
Pierwszą z atrakcji wieczoru był spektakl pt. "Wierszykowo" przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani BrygidyDuszak oraz pani Barbary Dejny. Młodzi aktorzy zabrali widzów w baśniową podróż i przypomnieli najpopularniejsze wiersze oraz piosenki autorstwa Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, wśród których nie mogło zabraknąć utworów takich jak "Skarżypyta", "Lokomotywa" czy "Kaczka-dziwaczka".
Po przedstawieniu nastał długo ocziekiwany moment - pojawił się św. Mikołaj, którego powitano z wielką radością i entuzjazmem. Każde dziecko otrzymało paczuszkę ze słodyczami.
Kiedy pożegnano Mikołaja, rozpoczęła się zabawa taneczna przeplatana grami i zabawami. Bal karnawałowy umiliła też kawiarenka z kawą i pysznym ciastem przygotowana przez rodziców
"W ŚWIECIE NORDYCKICH BOGÓW"
13 stycznia 2020 roku w sali starostwa powiatowego w Iławie odbył sie finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Literaturze pt. "W świecie nordyckich bogów". Drużyna z naszej szkoły w składzie: Izabela Kornacka, Wiktor Kowalski i Paweł Kowalewski, zajęła II miejsce.
W rozgrywce brało udział 11 drużyn z powiatu iławskiego. W tym roku uczestnicy konkursu zmierzyli się z książką Ricka Riordana pt. "Magnus Chasie i Bogowie Asgardu. Miecz Lata". Powieść ta opowiada o fantastycznych przygodach tytułowego Magnusa oraz bohaterów mitologii nordyckiej. Nasi uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością powieści obfitującej w wiele nazw pochodzących z mitów skandynawskich, czego im serdecznie gratulujemy. (D. Kowalewska)
Dzień Babci i Dziadka
Są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, ponieważ jest to przecież święto naszych kochanych babć i dziadków. Zapraszanie Seniorów z tej okazji jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Dnia 16 stycznia świętowaliśmy obchody Dnia Babci i Dziadka na sali wiejskiej w Sampławie. Na początku uroczystości Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie, w pięknie udekorowanej sali dzieci zaprezentowały przygotowany wspólnie z nauczycielami program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a wspaniali goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Ponadto, rodzice naszych pociech przygotowali dla Seniorów słodki poczęstunek. W trakcie uroczystości
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 702759Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych29 września
Dzień Głośnego Czytania