We wrześniu uczniowie klasy trzeciej wykonali własnoręcznie pocztówki, które wraz z życzeniami wysłali do swoich rodziców. Była to też okazja do zapoznania się z adresowaniem pocztówki oraz pisaniem życzeń i pozdrowień. Odbiór rodziców był bardzo pozytywny, gdy otrzymali niespodziewaną przesyłkę.(E.Wojtkiewicz, S.Drzymalska)
Pocztówka ze szkoły
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
6 października 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. W tym dniu dominował kolor czerwony, wyrażający protest przeciw agresji. Spotkanie poprowadzili pani psycholog Anita Nidzworska i pan policjant Sławomir Łukaszewski. W ramach tej akcji został przeprowadzony konkurs, dzięki któremu uczniowie w sposób obrazowy mogli zrozumieć istotę zapobiegania agresji.
Dzień Bez Przemocy to wspólne działania na rzec szkoły bezpiecznej i przyjaznej. (M. Jurkiewicz)
DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLACH
30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Już od samego rana w całym przedszkolu panowała radosna atmosfera, było wesoło i gwarno, przygotowywano prezenty i imprezy w grupach. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki w każdej grupie złożyły swoim kolegom serdeczne życzenia, wręczyły drobne upominki oraz odśpiewały uroczyste „Sto lat”. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Przedszkolaki tańczyły i śpiewały przy wesołej muzyce, brały udział w zabawach tematycznych, turniejach, konkursachNa twarzach wszystkich dzieci uśmiech gościł przez cały dzień. Dzisiejsze święto było doskonałą okazją do zintegrowania całej grupy przedszkolaków i spędzenia dnia pełnego wrażeń. (E. Butowska)
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września 2022 roku w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja głośnego czytania. Uczniowie wszystkich klas mogli posłuchać na lekcjach fragmentów książek czytanych przez nauczycieli i uczniów. Najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych odwiedziły bibliotekę i z wielką uwagą wysłuchały przygód Kici Koci, wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy oraz opowieści pt. „Fafik i futerał”. Wśród czytających były panie Dyrektor Hanna Ewertowska, Dagmara Kowalewska, Barbara Dejna oraz psycholog Anita Nidzworska.
Czytanie na głos wpływa na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację.
Akcję zorganizowała i przeprowadziła pani bibliotekarka. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali. (M. Jurkiewicz)
"JABŁKO SMACZNE JEST I ZDROWE, UMYJ JE I JUŻ GOTOWE!"
Takie hasło towarzyszyło uczniom kl. III, którzy podczas odwiedzania wszystkich klas i grup przedszkolnych z koszami pełnymi pięknych jabłek częstowali nimi i zachęcali do spożywania owoców promując w ten sposób zdrowy styl życia. Ten najbardziej znany w naszym kraju owoc obchodzi swoje święto 28 września.Tego dnia oprócz promocji zdrowia, podczas zajęć plastyczno- technicznych dzieci wykonały również pracę związaną z tematyką Święta Jabłka.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom, którzy włączyli się w obchody tego święta podarowując piękne jabłuszka.(S. Drzymalska)
DZIEŃ ZIEMNIAKA
Piątek 23 września, poza wyborami do rady samorządu uczniowskiego, obfitował też w atrakcje na świeżym powietrzu.
Korzystając z pięknej pogody pierwszego dnia astronomicznej jesieni zorganizowano w szkole Dzień Ziemniaka. Uczniowie naszej szkoły mogli miło spędzić czas poza jej murami i skosztować pyszne pieczone ziemniaki prosto z ogniska. Zapraszamy do galerii, aby obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia. (B. Zalewski)
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
23 września w naszej szkole odbyły się wybory do rady samorządu uczniowskiego.
Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, której kulminacyjnym punktem było zaprezentowanie się trójki kadnydatów wraz z programem wyborczym na forum całej społeczności szkolnej. Korzystając z dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, jakim niewątpliwie jest demokracja, uczniowie podjęli decyzję o wyborze własnych przedstawicieli poprzez głosowanie. Następnie głosy zostały przeliczone przez komisję wyborczą, składającą się z przedstawicieli klas IV- VIII. Oto wyniki wyborów:Przewodniczący rady samorządu uczniowskiego- Oliwier Rudnik kl. VI
Zastępca przewodniczącego- Maja Bartkowska kl. VIII
Sekretarz- Marika Kasprowicz kl. VIOpiekunkami samorządu zostały panie Bożena Graszkiewicz i Marzena Jurkiewicz, a Rzecznika Praw Ucznia Bartłomiej Zalewski. (B. Zalewski)
Dzień Jabłka
28 września w Oddziałach Przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Jabłka. Z tej okazji przedszkolacy ubrali się na czerwono. Już od samego rana w każdej grupie przedszkolonej na dzieci czekało mnóstwo atracji. Dzieci układały owocowe puzzle, wyklejały obrazki jabłek oraz lepiły i malowały jabłka przy pomocy masy solnej. Od uczniów klasy III otrzymały witaminowe prezenty- jabłka. Świętowaniu nie było końca!! (D. Pogoda)
NAKRĘTKI ZBIERAMY- KSAWEREMU POMAGAMY
Nasza szkoła wkręciła się w pomaganie uroczemu dziecku jakim jest Ksawery Markowski. Chłopiec, który mieszka w pobliskiej wsi Zajączkowo Lubawskie urodził się z Zespołem Downa. Ksawery obecnie ma 2 lata i 5 miesięcy. Chłopiec nie chodzi, nie mówi, a oprócz tego zmaga się z wybiórczością pokarmową, co wiąże się z nadwrażliwością dotykową w jamie ustnej. Rodzice Ksawcia walczą o lepsze jutro dla swojego synka. Jedną z form pomocy jest udział dziecka w turnusie rehabilitacyjnym. Aktywność podczas takiego turnusu pozwala zminimalizować skutki zaburzeń czucia głębokiego, rozwijać sprawność motoryczną, a zajęcia z zakresu integracji sensorycznej poprzez zabawę uczą Ksawerego porozumienia z otoczeniem. Do dzisiejszego dnia chorobie chłopca towarzyszy wiele współistniejących schorzeń między innymi: obniżenie napięcia mięśniowego, zaburzenie czucia głębokiego, częściowa niedrożność dwunastnicy, alergia pokarmowa i wziewna oraz niedoczynność tarczycy. (E. Wodzicka)
Kontakt do Rodziców Ksawerego: 510 572 339
DOŁĄCZ DO NAS!!! ZAMIEŃMY NAKRĘTKI NA TURNUS REHABILITACYJNY DLA KSAWEREGO
WYJĄTKOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"Święto zostało ustalone, by podkreślić, jak ważna jest edukacja przedszkolna, która wpływa na rozwój i edukację dziecka od najmłodszych lat.
W tym dniu na nasze dzieci czekały niespodzianki i wiele atrakcji. Wspólne tańce, zabawy , konkursy, bajki oraz słodkości sprawiły wiele radości. Życzymy wszystkim przedszkolakom samych słonecznych dni i mnóstwa przygód oraz ciekawych doświadczeń.(E.Chechłowska)
DZIEŃ KROPKI
DZIEŃ KROPKI
15 września grupy przedszkolne w Sampławie świętowały Dzień Kropki. Święto poświęcone dziecięcej kreatywności i dobrej zabawie. Dzieci przyszły ubrane w strojach w kropki. Na początku zapoznały się z historią małej Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce uwierzyła w siebie. Dzieci tworzyły prace plastyczne, gdzie motywem przewodnim były kropki, kropy , kropeczki. Maluszki wyszukiwały kropki w sali, a także wypełniały obrazki . Był to wspólnie spędzony czas na dobrej zabawie.(J.Koszyńska)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Dyrekcja i rada pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie zaprasza uczniów wraz z rodzicami na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dnia 1 września 2022 r. według harmonogramu:
8:00 – uroczysta Msza św. dla uczniów szkoły i oddziałów przedszkolnych (opiekę nad przedszkolakami podczas mszy zapewniają rodzice).
9:00 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – plac przed szkołą (w przypadku złej pogody - duża sala gimnastyczna)
9:15 – spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach
Równocześnie prosimy, aby w klasach młodszych na rozpoczęciu był obecny tylko jeden rodzic wraz z dzieckiem.
Dowożenie uczniów rano wg stałego grafiku, odjazd spod szkoły około godz. 10.00.
Serdecznie zapraszamy
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/ 2022
24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/ 2022.
Zgodnie z tradycją rozpoczęło się ono od uroczystej mszy św., po której uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przeszli do szkoły. Następnie na sali gimnastycznej odśpiewano hymn narodowy, a uczniowie klasy 8 przekazali sztandar młodszym kolegom. Po tym głos zabrała Pani dyrektor i po przemówieniu wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom naszej szkoły.
Kolejnym punktem tego wydarzenia było pożegnanie klasy 8, które zaczęło się od poloneza. Po wykonaniu polskiego tańca narodowego ósmoklasiści w sympatyczny sposób pożegnali się z nauczycielami i podziękowali im za pracę nad ich wykształceniemi i wychowaniem. Sami też zostali pożegnani przez wychowawczynię panią Barbarę Dejnę i młodszych kolegów oraz koleżanki z klasy VII. Po odczytaniu wakacyjnych rad przez piątoklasistów pozostali uczniowie rozeszli się z wychowawcami do klas.
Ósmoklasistom życzymy udanych wakcji, mądrego wyboru dalszej drogi edukacyjnej oraz nawiązywaniu sympatycznych i przyjacielskich relacji w nowych szkołach. Młodsi uczniowie niechaj też przyjemnie wypoczywają w lipcu oraz sierpniu i wrócą do nas 1 września. (B. Zalewski)
STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW W GMINIE LUBAWA
Na Sesji Rady Gminy (30 maja 2022 r.) uczniowie z gminnych szkół, którym przyznano stypendia za wysokie wyniki w nauce lub w sporcie odebrali nagrody. Gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz upominki wyróżniającym się uczniom przekazali: wójt Tomasz Ewertowski oraz przewodniczący Rady Gminy Jan Laskowski.
Z siedmiu szkół stypendium za wyniki osiągnięte w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 otrzymało łącznie 20 uczniów (11 stypendiów za osiągnięcia sportowe oraz 9 stypendiów za wyniki w nauce). Uczniów, którzy wyróżnili się w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 poznamy jesienią.
Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły, którym przyznano stypendia za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe za I semestr roku szkolnego 2021/2022 to:
Stypendia za wyniki w nauce:
Julia Leliwa kl. VIII
Piotr Kowalewski kl. VIII
Stypendia za osiągnięcia sportowe:
Bartosz Zakreta kl. VIII
Maja Bartkowska kl. VII
Oliwia Labicka kl. VIII (niestety nieobecna w dniu uroczystości).
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i życzymy jeszcze większych sukcesów.
Źródło - zdjęcia e-lubawa
PRZEZ HISTORIĘ Z "NIEZWYCIĘŻONYMI"
Wiosną 2022 r. nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie pt. Przez historię z "Niezwyciężonymi".
Projekt polegał na uczestniczeniu w spotkaniach on- line, podczas których historycy poruszali ważne tematy dotyczące II Rzeczpospolitej.
21 czerwca 2022 r. w Warmińsko- Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wręczono certyfikaty placówkom uczestniczącym w projekcie, w tym również naszej szkole.
Poniżej znajduje się link do relacji z wydarzenia na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY O KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM PRYMASIE TYSIĄCLECIA
16 czerwca 2022 roku na pikniku szkolnym została wystawiona galeria prac z pierwszego gminnego konkursu plastycznego ,,Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży". Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Złotowie, Tuszewie, Prątnicy, Grabowie-Wałdykach i Sampławie.
Wyniki konkursu:
kategoria I-III
1. Bartosz Draszewski - Grabowo-Wałdyki
2. Gabriela Raszkowska - Sampława
3. Nadia Lange - Tuszewo
wyróżnienie
- Zuzanna Borowska - Grabowo-Wałdyki
- Wojciech Wierzbicki - Sampława
kategoria IV-VIII
1. Julia Nawrocka - Sampława
2. Julia Śliwczyńska - Sampława
3. Małgorzata Zapora - Tuszewo
wyróżnienie
- Julia Leliwa- Sampława
- Magdalena Pawlik- Sampława
Najlepsza trójka oraz osoby wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.
PRĄTNICA CUP- MAŁA LIGA MISTRZÓW
8.06.2022 roku w Szkole Podstawowej w Prątnicy odbył się turniej piłki nożnej "Prątnica Cup - Mała Liga Mistrzów" dla rocznika 2010 i młodsi.
W turnieju wzięło udział pięć szkół z terenu Gminy Lubawa. Zawody rozgrywane były na boisku trawiastym w systemie rozgrywek "każdy z każdym". W składzie naszej drużyny znalazły się głównie dzieci regularnie trenujące w naszym klubie PFT Drewneks Sampława. Po bardzo dobrej grze zajmujemy ostatecznie 2 miejsce. Przy okazji chciałbym podziękować trenerowi grup piłkarskich młodzik i orlik Jakubowi Lendzionowskiemu za wkład pracy w rozwój naszego klubu i sportowy rozwój podopiecznych. Wyniki: Sampława - Tuszewo 1-2 Sampława - Prątnica 2-1 Sampława - Złotowo 5-1 Sampława - Byszwałd 7-1. (M. Ruczyński)
Piknik Rodzinny
Dnia 16.06.2022 r. o godz. 15:00 przy Świetlicy Wiejskiej w Sampławie odbył się Piknik Rodzinny. Wszystkich uczestników imprezy przywitała Pani Dyrektor szkoły - Hanna Ewertowska, sołtys wsi Sampława - Iwona Rutkowska, Przewodnicząca KGW w Sampławie - Agnieszka Dombrowska, a także Joanna Koszyńska wychowawca świetlicy środowiskowej.
Na początku festynu wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, które śpiewały piosenki, a także tańczyły. Był pokaz mody w wykonaniu maluchów. Następnie odbyły się potyczki rodzinne, oczywiście z nagrodami.
Dzieci i młodzież brali udział w konkurencjach indywidualnych m.in. balonami, chodzenie na nartach, itd... Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji m.in. kawiarenka z ciastem kawą, herbatą oraz lodami, zapiekanki, stoisko grillowe, loteriada, dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia, pokazy strażackie oraz mini koparki szczególnie oblegane przez chłopców. Wśród strażaków obecny był dh Kacper Kisiel, który odwiedził uczestników festynu.
Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Placówka Wsparcia Dziennego w Sampławie, Rada Sołecka wsi Sampława, Koło Gospodyń Wiejskich w Sampławie.
WYCIECZKA DO TORUNIA
Dnia 14 czerwca 2022 roku uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę szkolną do Torunia.
Wizytę w mieście zaczęliśmy od Parku Trampolin „Jump Arena”. Na terenie parku znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne , trampoliny z koszami oraz basen z gąbkami. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnej trenerki. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą. Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące zabytków Torunia. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie uczniowie w ciekawy sposób mogli poznać podstawy fizyki, chemii czy matematyki. Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu była wizyta w restauracji McDonald's.
Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Sampławy. (E. Wodzicka)
JEDNOślady historii
15 czerwca grupa uczniów z klas IV- VI z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w rajdzie rowerowym pod hasłem JEDNOślady historii. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych oraz miejsc pamięci narodowej w naszej okolicy.
Około godziny 10.00 uczniowie wraz z opiekunami: paniami Dagmarą Kowalewską, Kingą Sendobrą oraz panem Bartłomiejem Zalewskim rozpoczęli rajd. Wyruszyli ze szkoły i przez Białą Górę dotarli do Rodzonego. Po krótkim postoju udali się w dalszą trasę do Borku. Odkrywając leśne ścieżki, mogli doświadczyć wrażeń jak na egzotycznej wycieczce, ponieważ Borek o tej porze roku jest jest bardzo urokliwy i nieco mroczny, niczym z tolkienoweskiego Śródziemia.
Kolejny postój odbył się przy zbiorowej mogile, gdzie pochowane zostały ofiary "czarnego czwartku", niemieckiej zbrodni czasu okupacji w Nowym Mieście Lubawskim i Lubawie. Tam nauczyciel historii opowiedział uczestnikom o wydarzeniach tamtych dni i ich upamiętnieniu. Po krótkiej modlitwie uczestnicy rajdu ruszyli w dalszą drogę i przez Targowisko Dolne powrócili do szkoły. Dzięki JEDNOśladom historii uczniowie nie tylko aktywnie spędzili czas na łonie natury, lecz również posłużyły one integracji społeczności uczniowskiej oraz upowszechnieniu wiedzy o historii małej ojczyzny. (B. Zalewski)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie