KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
16 grudnia w świetlicy wiejskiej w Sampławie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie. Licznie zebrani goście obejrzeli również jasełka oraz wysłuchali kolęd.
Tegoroczne jasełka przygotowali uczniowie klas I-II szkoły podstawowej oraz szkolny zespól wokalny pod kierunkiem nauczycieli: pani Ireny Zielińskiej, pani Bożeny Graszkiewicz i pana Sławomira Sieńskiego. Swój wkład w to wzruszające przedstawienie mieli również rodzice, którzy zaangażowali się w przygotowanie przepięknych, pomysłowych strojów.
Na stoiskach znalazły się przeróżne ozdoby świąteczne, wśród których nie mogło zabraknąć stroików, choinek, bombek, łańcuchów, wieńców oraz pierniczków. Można było nie tylko kupować, ale i podziwiać pomysłowość uczniów, którzy własnoręcznie wykonali przepiękne ozdoby z różnych
W KRAINIE MIKOŁAJA
11 grudnia grupa najmłodszych przedszkolaków odwiedziła magiczną Krainę Mikołaja. Do Olsztyna wraz z maluchami udali się również rodzice.
Na miejscu wszyscy zostali powitani przez Elfy. Dzieci obejrzały seans filmowy o etapie postawania bombek oraz reniferze. Następnie maluszki własnoręcznie przygotowywały z masy solnej bombeczki, które wykrawały, a następnie ozdabiały. W pracowni Mikołaja dzieci wspólnie z bliskimi ozdabiały brokatem oraz różnymi świecącymi ozdobami bombki styropianowe. Kolejna atrakcją były tańce i zabawy integracyjne. Ostatnim, ale najważniejszym punktem pobytu w Krainie była wizyta Mikołaja. (J. Koszyńska)
UKOCHANY ŚWIĘTY - MIKOŁAJ
Poranek 6 grudnia to jeden z najprzyjemniejszych momentów w całym roku. Nie tylko dzieci, ale i dorośli z podekscytowaniem sprawdzają, co też święty Mikołaj w tym roku zostawił w równo ustawionych i wyczyszczonych na te okazję butach. Tego dnia prezentów było więcej - uczniowie naszej szkoły wzajemnie obdarowywali się drobnymi prezentami. Słodki upominek czekał na nich również w kościele.
FESTYN ZAWODOZNAWCZY
W piątek 7 grudnia uczniowie klasy 8 i III gimnazjum wzieli udział w VI FESTYNIE ZAWODOZNAWCZYM organizowanym przez Zespół Szkół w Lubawie oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie.
W sali gimnastycznej lubawskiej szkoły zebrało się ponad 800 uczniów z pobliskich szkół pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości związanych z wyborem zawodu, którego wielu z nich bedzie musiało dokonać już za kilka miesięcy. W imprezie brali udział również przedsiębiorcy.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festynie już po raz kolejny. Jest to doskonała okazja, by zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy. (admin)
PIECZENIE PIERNIKÓW W PRZEDSZKOLU
Dnia 29.11.2018r. w grupie 3 i 4 - latków w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte.
Tego dnia przybyły mamy, aby wspólnie z maluszkami przygotować pierniczki i ozdoby świąteczne. Dzieci z mamusiami wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki, a później po upieczeniu lukrowały i ozdabiały kolorowymi posypkami, cukrowymi ozdobami. W dalszej części spotkania ozdabiano bombki na kiermasz szkolny. Przygotowano piękne, kolorowe bombki, bałwanki. Było to spotkanie integracyjne służące lepszemu poznaniu się: mamy wymieniały się pomysłami, doświadczeniami, a spędzanie czasu z dziećmi i wspólna zabawa są bezcenne. (J. Koszyńska)
"JAN PAWEŁ II - OJCIEC WOLNOŚCI"
15 listopada 2018 roku odbył się w szkole podstawowej w Toruniu pierwszy Międzyszkolny Konkurs Papieski: „Jan Paweł II – Ojciec wolności” pod patronatem Kurii Biskupiej w Toruniu.
Konkurs był kolejną okazją uczczenia 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Zielińska, Julia Niedziela, Izabela Kornacka. Zajęły one szóste miejsce i zostały wyróżnione dyplomem uczestnika. Opiekunem grupy w Toruniu był pan Bartłomiej Zalewski. (E. Wojtkiewicz)
"WARTO BYĆ BOHATEREM" -AKCJA CHARYTATYWNA
Na przełomie października i listopada nasza szkoła przystąpiła do akcji "Warto być bohaterem" organizowanej przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Celem akcji było budzenie wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka, a także zachęcanie do wolontariatu i pomocy ubogim oraz chorym dzieciom.
We wszystkich klasach przeprowadzono pogadankę z wykorzystaniem tekstu "Potrzebujemy modlitwy i wsparcia" oraz zbierano pieniądze, które zostaną przekazane na edukację dzieci z Syrii oraz leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Udało się zebrać 1.000 zł - tysiąc złotych (największy wkład miała klasa 6a, która przeprowadziła sprzedaż ciasta oraz deserów na ten cel). Wszystkie szkoły, biorące udział w projekcie, otrzymają certyfikat Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną w roku 2018. (E. Wojtkiewicz)
DZIEŃ MISIA
Pluszowy miś to ukochana zabawka każdego dziecka. Przytulanka pomaga w trudnych chwilach, jest wiernym towarzyszem zabaw. Pluszak jest tak popularny, że zyskał nawet własne święto, które rokrocznie obchodzone jest 25 listopada. W naszym przedszkolu Święto Misia obchodziliśmy w poniedziałek 26 listopada.
INTERAKTYWNE WIDOWISKA W LUBAWSKIM MOK-U
2 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych 3,4 i 5 latki wzięły udział w wyjeździe do Lubawy na interaktywne widowisko multimedialne pt:,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
Dzieci otrzymały bilety szczęścia w różnych kolorach, nasza grupa otrzymała w kolorze fioletowym, aby uczestniczyć w zadaniach aktorskich. Były tom.in.: realizacja badawczej misji S.O.S oraz nawiązanie kontaktu z nieznanym zwierzęciem. Dzieci wspólnie nauczyły się korzystać z numeru 112, sprawdziły jak można dotrzeć do Afryki, wystąpiły w filmowym studiu telewizyjnym. Udział w tym spektaklu dostarczył maluchom niezapomnianych wrażeń.
,,KRÓLOWA ŚNIEGU" NA LODZIE
14 listopada 2018 r. sześciolatki oraz uczniowie klas I, II, i III wybrali się na wycieczkę do Hali Urania w Olsztynie. Obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. "Królowa śniegu". Dwa dni później - 16 listopada - ten sam spektakl podziwiali uczniowie klas V-VIII oraz III gimnazjum.
TENIS STOŁOWY- JESTEŚMY NAJLEPSI W GMINIE
15.11.2018 roku w Rożentalu zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Lubawa w Tenisie Stołowym.
Każda szkoła podstawowa mogła zgłosić do rywalizacji 3 zawodników i 3 zawodniczki wyłonionych ze szkolnych eliminacji. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Sosnowska, Matylda Wodzyńska, Oliwia Jurkiewicz, Jakub Majewski, Patryk Bagiński, Grzegorz Ewertowski. W każdej kategorii startowało ponad 20 zawodników.
Miejsca naszych zawodników w zawodach:
Jakub Majewski – 2 miejsce
Grzegorz Ewertowski – 4 miejsce
Patryk Bagiński – 5-6 miejsce
Kinga Sosnowska – 5-6 miejsce
Oliwia Jurkiewicz – 5-6 miejsce
Matylda Wodzyńska – 7-8 miejsce
W klasyfikacji drużynowej zajmujemy I miejsce.
W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki z 7 szkół Gminy Lubawa. (M. Ruczyński)
OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁEJ
Tydzień poprzedzający znamienną datę 11 listopada 2018 r. obfitował w naszej szkole w szereg działań, których celem było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Począwszy od przystrajania szkoły: sal, okien, poprzez "dzień biało - czerwony", a skończywszy na organizowanej corocznie wieczornicy niepodległościowej dla lokalnej społeczności.
ŚNIADANIE DAJE MOC!
W dniu 8 listopada 2018 r. dzieci z naszej szkoły – z grup przedszkolnych oraz uczniowie z klas I – III włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Niestety, nadal część uczniów nie jada pierwszego i drugiego śniadania. Dlatego Partnerstwo dla Zdrowia we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka już od wielu lat pomaga przeciwdziałać niedożywieniu jakościowemu dzieci w Polsce, propagując wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe.
W tym dniu nasze dzieci przygotowały kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki i sałatki owocowo – warzywne. Nie zabrakło również soków.
Akcja dała dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, al
NASZA SZKOŁA W PATRIOTYCZNEJ SZACIE
9 listopada nasza szkoła mieniła się biało – czerwonymi barwami. W ten sposób uczciliśmy zbliżające się święto – setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako kolejne pokolenia urodzone i żyjące w wolnej ojczyźnie pragniemy wyrazić swoją radość poprzez szereg działań, których celem jest upamiętnienie tamtej historycznej chwili. Są wśród nich konkursy historyczne, plastyczne, ortograficzne, przystrajanie szkoły oraz wyjątkowy strój, który w szczególny, symboliczny sposób buduje i wzmacnia łączące nas – Polaków – więzi. (admin.)
...TAK SZYBKO ODCHODZĄ...
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...". Słowa z wiersza ks. Jana Twardowskiego stały się mottem apelu przygotowanego z okazji Wszystkich Świetych przez klasę VIa wraz z wychowawczynią, panią Ewa Wodzicką.
Szóstoklasiści pięknie opowiadali o przemijaniu i śmierci, ulotności ludzkiego życia oraz o tym co winni jesteśmy tym, którzy na zawsze odeszli w krainę wieczności. Piękna dekoracja i zapalone znicze potęgowały nastrój zadumy i refleksji.
Apel zakończył się projekcją filmu o Janie Pawle II w ramach Dni Papieskich. (admin)
CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE
We wrześniu i w październiku uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej wyjeżdżali do Lubawy na zawody lekkoatletyczne.
Uczniowie rywalizowali w konkurencjach biegowych (60m, 300m, 600m, 1000m), skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, skoku wzwyż. W sezonie jesiennym na 4 rozegrane starty zaliczyliśmy 3. Na wiosnę odbędą się pozostałe starty. Zwycięzcy zawodów rozgrywanych w Lubawie (każdy rocznik liczony oddzielnie) wyjadą na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych do Łodzi.
"CYBERNAUCI" W NASZEJ SZKOLE
W październiku gościliśmy w naszej szkole trenera Fundacji Nowoczesna Polska, panią Joannę Kostrzewę, która przeprowadziła warsztaty na temat kształtowania właściwych zachowań w sieci dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Szkolenia odbywały się w ramach projektu „Cybernauci”.
Było to bardzo ważne przedsięwzięcie. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Również rodzice dowiedzieli się, jakie korzyści wynikają z używania Internetu oraz co robić, aby uniknąć zagrożeń z nieprawidłowego korzystania z sieci. Natomiast nauczyciele zdobyli nowe informacje na temat form wspomagania swoich uczniów w korzystaniu z nowych technologii oraz wykorzystania sieci w procesie wychowawczym. (B. Duszak)
WYJAZD DO IŁAWY W POSZUKIWANIU WIEDZY
Dnia 30 października 2018 r. odbyła się wycieczka do Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie, w której udział wzięły klasy VIII i III gim.
Uczniowie odwiedzili interaktywną wystawę przygotowaną przez Gdańskie Centrum Hewelianum „MATEMATYCZNY POCIĄG”. Każdy z uczestników miał do dyspozycji 20 samodzielnych stanowisk matematycznych. Na tabletach znajdowały się instrukcje potrzebne do rozwiązywania zagadek i zadań matematycznych. Wszyscy usatysfakcjonowani wrócili do szkoły. Na pewno przydała im się taka nietypowa lekcja matematyki. (M. Jurkiewicz)
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
24 października w oddziale przedszkolnym odbyła się ważna uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.
Zebrani goście, wśród których znaleźli się rodzice oraz starsze koleżanki i koledzy wraz z wychowawcami, mieli przyjemność obejrzenia części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni, pani Joanny Koszyńskiej. Odświętnie ubrane maluszki, w biretach na głowach, po raz pierwszy zaprezentowały się przed publicznością, recytując wierszyki oraz śpiewając piosenki. Nastepnie odbył się najważniejszy moment uroczystości - pani dyrektor Hanna Ewertowska dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę. (J. Koszyńska)
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 730354Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych29 września
Dzień Głośnego Czytania