• ŚNIADANIE DAJE MOC

            8 listopada w naszej szkole odbyło się wyjątkowe śniadanie, które promowane jest przez program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc”.

            Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. To dobry start na każdy rozpoczynający się dzień nauki czy pracy. Daje nam energię, siłę, koncentrację do zabawy i nauki.
            Uczniowie zasiedli do stołów, na których znajdowała się zdrowa żywność. Była sałata, pomidory, ogórki, rzodkiewki, jajka, wędliny, owoce i wiele innych produktów, z których dzieci robiły sobie przepyszne i zdrowe kanapki. Niesamowity zapach świeżych warzyw zachęcał do jedzenia tego, co znajdowało się na stole. To ciekawe doświadczenie i zabaw, podczas której dzieci współpracowały i wspólnie zjadły przygotowane przez siebie śniadanie.(E.Chechłowska)

          • MŁODE GŁOWY CZUJĄ EMOCJE

            Za nami pierwsze zajęcia pt. „Poczuj emocje” w ramach programu profilaktycznego Godzina dla Młodych Głów fundacji UNAWEZA, który powstał z inicjatywy p. Martyny Wojciechowskiej. Uczniowie wzmacniali kompetencje: rozpoznawania, nazywania emocji ich role, a także nabyli wiedzę o tym co to zdrowie psychiczne. (A. Nidzworska)

          • KONKURS HISTORYCZNY- DROGA DO NIEPODLEGŁEJ

            9 listopada w Akademickim Związku Placówek Oświatowych w Fijewie odbył się konkurs historyczny pod nazwą "DROGA DO NIEPODLEGŁEJ".
            Naszą szkołę reprezentowali w nim Olwier Rudnik z klasy VII oraz Dawid Rams i Kajetan Wiśniewski z klasy VIII. Poza naszą drużyną do konkurencji przystąpiły trzy drużyny z AZPO, jedna z Byszwałdu oraz dwie z Rożentala. Każda drużyna rozwiązywała jeden test, składający się z 30 pytań zamkniętych z jedną poprawną odpwiedzią.
            Mimo uzyskania przyzwoitego wyniku nasi przedstawiciele znaleźli się poza podium, ale z determinacją zadeklarowali udział w kolejnych konkursach historycznych.

          • ART VOYAGE W NASZEJ SZKOLE

            W czwartek 9 listopada do naszej szkoły zawitała międzynarodowa grupa artystyczna Art Voyage.
            Uczniowie i przedszkolacy naszej placówki mieli szansę zobaczyć występy taneczengo zespołu w pomarańczowych strojach, podziwiać taniec pięknej Jasmine oraz przyglądać się popisom różowej kostki w rytmach różowej pantery. Wielkim zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się tańce oraz zabawa z balonem klauna Igora i dziwnego profesora z Niemiec. Na końcu wystąpił tajemniczy człowiek sprężyna- uczestnik rumuńsiej wersji programu "Mam talent".
            Pokaz wśród naszej młodej widowni wywołał wiele pozytywnych emocji i krzyków zachwutu.

          • RAZEM ZE MNĄ KUNDEL BURY...

            25 października w oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Kundelka, czyli najpopularniejszego pieska w naszym kraju.

            Według statystyk to właśnie kundelki są najchętniej adaptowanymi psami ze schronisk. Warto też wiedzieć, że powyższa data nie jest przypadkowa. Jest to kolejny dzień po rocznicy wejścia w życie ustawy o ochronie zwierząt. Dzień ten był świetną okazją do przeprowadzenia rozmów z dziećmi na temat empatii w stosunku do zwierząt, uświadomienia, jak ogromny wpływ na rozwój emocjonalny dzieci ma fakt posiadania pieska.

          • WKRĘCENI W CZYTANIE "HOBBITA"

            W ramach projektu edukacyjnego WKRĘCENI W CZYTANIE , który jest realizowany w naszej szkole, uczniowie klasy 6 przygotowali inscenizacje niektórych przygód Bilba Bagginsa – bohatera powieści fantasy J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Na niezwykłych lekcjach polskiego gościliśmy zatem wiele fantastycznych postaci, takich jak krasnoludy, hobbici, trolle czy elfy. Nie mogło zbraknąć też groźnego smoka Smauga czy przebiegłego Golluma. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością, wcielając się w swoje role, przygotowując kostiumy, elementy scenografii oraz rekwizyty. (D. Kowalewska)

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            W piątek 13 października obchodzony był w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich pracowników oświaty. Tego dnia upamiętniamy wydarzenia z 14 października 1773 roku, kiedy to w Polsce utworzono Komisję Edukację Narodowej, pierwsze ministerstwo zajmujące się oświatą na świecie.
            Obchody rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Sampławie, po której dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przemowę wygłosiła pani dyrektor. Następnym punktem akademii było przedstawienie, w którym nasi uczniowie pokazali jak wyglądąłaby szkoła bez nauczycieli. Na koniec dla wszystkich pracowników placówki została zaśpiewana piosenka i wręczono im słodkie upominki.

          • DBAMY O MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ

            Z okazji zbliżających się Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek uczniowie naszej szkoły zadbali o przygotowanie lokalnych miejsc pamięci narodowej na nadchodzące uroczystości.
            W sobotę 28 października część uczniów klas VII i VIII tradycyjnie zadbała o porządek i czystość grobu powstańca styczniowego porucznika Franciszka Sadowskiego, spoczywającego na sampławskim cmentarzu parafialnym i zbiorowej mogiły w Borku, gdzie spoczywają ofiary czarnego czwartku, pomordowane 7 grudnia 1939 roku.
            W ramach pielęgnacji tych miejsc zgrabiono liście, wyszorowano pomnik i nagrobki. Zarówno w Borku jak i na cmentarzu parafialnym postawiono świeże kwiaty, zapalono znicz i odmówiono krótką modlitwę za duszę spoczywającyh Polaków, którzy poświęcili swoje życie na ołtarzu ojczyzny. Dla młodzieży jest to nie tylko praca, lecz również lekcja patriotyzmu i poznawania historii lokalnej.

          • MŁODY ZAPAŚNIK IGOR GRZYWACZ

            Igor Grzywacz - uczeń naszej szkoły - trenuje w klubie zapaśniczym MLKS Sokół Lubawa. Swoją przygodę z zapasami rozpoczął pod koniec 2021 roku. Trenuje 4 razy w tygodniu. Zdobytą sprawność i umiejętności Igor wykorzystuje podczas zawodów. Osiąga bardzo wysokie wyniki. We wszystkich zawodach, w których startował, walczył w mini zapasach.

          • DZIEŃ BEZ SKARPETEK

            23 października w grupie 6 - latków odbyło się wspólne świętowanie Dnia bez skarpetek. Ten dzień ma zwrócić uwagę społeczeństwa na to, by dbać o stopy. Wszyscy wiemy, że chodzenie boso jest bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Dzieci z naszej grupy przekonały się o tym, że chodzenie boso to nie tylko zdrowie, ale także wielka frajda.

          • "PSI PATROL" W LUBAWSKIM KINIE

            24 października dzieci z grup przedszkolnych z Sampławy pojechały do kina w Lubawie na seans filmowy pt. ,,Psi Patrol” .

            Dzieci na chwilę przeniosły się z ekipą Psiego Patrolu do Miasta Przygód. Kosmopieski posiadają supermoce, które chce im wykraść burmistrz, wróg piesków razem z szaloną Victorią (naukowcem). Wtedy do akcji wkraczają Kosmopieski. Film zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Był to wspaniale spędzony czas, podczas którego dzieci przeżywały sceny radosne, a także pełne napięcia. ( J.Koszyńska)

          • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

            ​​​​Czyste ręce są w zasięgu ręki”

            15 października to Światowy Dzień Mycia Rąk, dzień sprzyjający zwiększeniu świadomości i zrozumienia znaczenia mycia rąk mydłem jako skutecznego i niedrogiego sposobu zapobiegania chorobom i ratowania życia. Mycie rąk mydłem to prosta metoda, którą można wykonać samodzielnie, a która zapobiega infekcjom i ratuje życie.

          • FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU LZS W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR RADIA OLSZTYN

            21.10.2023 w Ostródzie odbył się 64 Finał Wojewódzki Turnieju LZS w Tenisie Stołowym o Puchar Radia Olsztyn.
            W turnieju zagrały także uczennice naszej szkoły Marika Kasprowicz, Natalia Piekoszewska, Nikola Zegadło, Malwina Banacka, które rywalizowały w grupie 1 ( rocznik 2010 i młodsi). Pomimo ambitnej gry, nie udało się żadnej z dziewcząt awansować do czołowej 10 turnieju. Turniej zdominowały zawodniczki, które trenują regularnie tę dyscyplinę sportową w klubach ( Dekorglas Działdowo, Ostródzianka Ostróda, GSTS Giżycko, LKS Wel Lidzbark Welski).
            Wyniki indywidualne:
            Marika Kasprowicz ( miejsce 16-24)
            Nikola Zegadło ( miejsce 16-24)
            Malwina Banacka ( miejsce 16-24)
            Natalia Piekoszewska ( miejsce 25-29)
            ​​​​​​​Opiekun: Mariusz Ruczyński

          • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

            Ślubowanie uczniów klas pierwszych to szczególnie wyjątkowy i niezapomniany dzień dla wszystkich pierwszoklasistów, stają się oni pełnoprawnymi uczniami.
            W naszej szkole uroczystość ślubowania odbyła się 20 października w obecności pani dyrektor, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanek. Pierwszoklasiści zaprezentowali się w programie artystycznym o tematyce patriotycznej. Następnie ślubowali na sztandar szkoły, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając każdego magicznym ołówkiem. Każdy nowy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz legitymację uczniowską. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci słodki poczęstunek, a sami spędzili miło czas przy kawie i cieście. Powodzenia, pierwszaki! (E.Wojtkiewicz, E.Chechłowska)

          • DARY DLA PANI JESIENI- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

            Jesień jest wspaniała porą roku. Zachwycają nas kolorowe liście, grzyby, kasztany, żołędzie i wrzosy. Wraz z rozpoczęciem tej pory roku, uczniowie klas pierwszych otrzymali od Pani Jesieni tajemniczy list, w którym prosiła o przygotowanie prac plastyczno-technicznych z wykorzystaniem darów jesieni.
            Uczniowie wraz z rodzicami z ogromnym zapałem zaangażowali się w wykonanie prac, przygotowując wspaniałe kompozycje przestrzenne: bukiety, wieńce, stroiki, a nawet postacie zwierząt.
            Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane. Można je było podziwiać podczas wystawy na korytarzu szkolnym. (E. Wojtkiewicz, E. Chechłowska)

            Wyniki konkursu:

          • DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

            5 października odbył się w naszej szkole Dzień bez przemocy, podczas którego uczniowie uczestniczyli w debacie. Dotyczyła ona trzech obszarów: bezpieczeństwa, akceptacji i szacunku. Nauczyciel zadawał uczniom pytania, a ich zadaniem było opowiedzieć się po jednej ze stron oraz uzasadnić swój wybór. (A. Nidzworska, B. Dejna)

          • MŁODE GŁOWY

            Nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego „Młode Głowy”, którego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do rozmów oraz określanie własnych potrzeb, budowanie samoświadomości i dobrostanu, odporności psychicznej, normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc, profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych oraz edukacja i działania profilatyczne. Liderem programu jest pani Anita Nidzworska.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 07.05.2024
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 630796
    • Kalendarz

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    •    Elekroniczna skrzynka podawcza

    •                Galeria zdjęć

        brak danych
    •                      29 września
                Dzień Głośnego Czytania
            
        

         

    •                 7 października

                    XI Światowy Dzień 

                 Tabliczki  Mnożenia             

    •                

       

    • CERTYFIKAT

      SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

    •                      22 kwietnia 

                  Światowy Dzień Ziemi